Firma TSplus wydała niedawno wersję 15 swojego sztandarowego rozwiązania – Remote Access, która zawiera nowy tryb LITE – zupełnie nowy, łatwy w użyciu interfejs administracyjny. Oprogramowanie do zdalnego pulpitu i udostępniania aplikacji oferuje klienta HTML5, który umożliwia zdalne połączenia z systemami Windows i aplikacjami z iPhone’a i iPada oraz innych urządzeń mobilnych.

Możliwość zdalnego dostępu do serwera z urządzeń mobilnych, takich jak iPad i iPhone to świetny sposób na dostęp do dokumentów lub korzystanie z aplikacji, które mogą nie być dostępne na urządzeniu w sposób natywny. Może to być niezwykle przydatne podczas pracy poza biurem, podczas dojazdów do pracy lub w czasie podróży, a nawet w domowych biurach. Dostęp mobilny pomaga utrzymać wysoką produktywność i zapewnia ciągłość biznesową.

Jak uzyskać zdalny dostęp do serwera Windows z iPada lub iPhone’a?

TSplus Remote Access oferuje niezawodny i skalowalny sposób na udostępnienie dowolnej aplikacji Windows w Internecie. Wbudowany klient połączenia HTML5 jest kompatybilny z dowolną przeglądarką. Właściciele iPhone’ów lub iPadów uzyskują natychmiastowy, intuicyjny i bezproblemowy dostęp do aplikacji systemu Windows i pulpitów zdalnych. Mogą połączyć się z serwerem Windows i zobaczyć wszystkie pliki, programy i zasoby na swoim osobistym urządzeniu, zupełnie tak, jak gdyby siedzieli przed biurowym komputerem. To idealne rozwiązanie zdalnego pulpitu, wyjątkowo efektywne na iPadach z większym ekranem.

Zaletą Remote Access Web Client jest to, że nie potrzebujesz kupować specjalnie mobilnej aplikacji zdalnego pulpitu, sięgając do systemu dystrybucji cyfrowej, takiego jak Apple Store lub Google Play: w standardowej wersji TSplus Remote Access Web&Mobile użytkownik może łatwo i szybko zainstalować Web App z portalu internetowego i uzyskać skrót lokalny na dowolnym urządzeniu mobilnym. Aplikacja internetowa będzie wtedy działać jak lokalna aplikacja mobilna, a do otwarcia portalu internetowego i zdalnego uruchomienia aplikacji Windows wystarczy jedno dotknięcie palca. Web App zapewnia szybko ładujące się środowisko pracy zdalnej ze wszystkimi funkcjami aplikacji mobilnej — dostępnością, interaktywnością i łatwą nawigacją.

Remote Access  jest łatwy w użyciu i można go skonfigurować w ciągu kilku minut. Zawiera uniwersalną drukarkę, która umożliwia zdalne drukowanie pliku lub zdjęcia na lokalnej drukarce podłączonej do tej samej sieci, co iPhone lub iPad. Firmy mogą zezwolić swoim pracownikom na korzystanie z TSplus Remote Access na własnym iPadzie i iPhonie bez obaw o bezpieczeństwo danych: połączenia są chronione dzięki tunelowaniu HTTPS/TLS i SSH, a uwierzytelnienia internetowe można wzmocnić za pomocą 2FA.

Pobierz bezpłatną wersję TSplus Remote Access i przekonaj się, jakie otwiera możliwości

Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej na temat wszystkich korzyści płynących z używania TSplus Remote Access na iPhonie lub iPadzie.

iPhone / iPad RDP lub HTML5

TSplus oferuje unikalne rozwiązanie do łączenia się z urządzeń mobilnych, typu iPhone i iPad. Wraz z TSplus, urządzenia iOS (iPhone i iPad) mogą być wykorzystywane do zdalnego dostępu do stacji roboczej lub serwera z dowolnego miejsca. Wystarczy Internet. Bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji z Apple Store, TSplus HTML5 Web Access Client zapewnia przeglądarce natychmiastowy dostęp do aplikacji i pulpitów działających na dowolnym systemie TSplus. TSplus jest również kompatybilny z dowolnym klientem RDP iPhone/IPAD. Obsługa klienta TSplus na iPhone’a i iPada ma wiele zalet:

  • Bez oprogramowania klienckiego! Brak konieczności pobrania „aplikacji” do zainstalowania na urządzeniu użytkownika końcowego
  • Uzyskaj dostęp do swojego pulpitu z dowolnego miejsca! Użyj dowolnego iPhone’a lub iPada, aby połączyć się ze zdalnym komputerem!
  • Rozszerzony zasięg TSplus Gateway Portal na Safari, Firefox, Opera i inne przeglądarki obsługujące HTML5
  • Integracja klienta dostępu do sieci HTML5 z wiodącymi portalami firmowymi i domowymi
  • Obsługa drukarki uniwersalnej, aby umożliwić drukowanie lokalne z dowolnego miejsca
  • Zintegrowany z bezpiecznym serwerem SSL TSplus (nie jest wymagany klient)
  • Zapewnia ciągłość biznesową o znaczeniu krytycznym, umożliwiając pracownikom dostęp do ich aplikacji i komputerów stacjonarnych z dowolnego dostępnego urządzenia z systemem iOS, w dowolnym miejscu i bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania lub wtyczek.

 

Translate »