fbpx

Półtora miesiąca temu firma TSplus wydała unowocześnioną wersję Server Genius, przemianowaną na Server Monitoring: który jest kompleksowym narzędziem do monitorowania i raportowania, przeznaczonym dla infrastruktur RDS. Od tego czasu opinie klientów umożliwiły naszym programistom wprowadzenie wielu nowych funkcji i ulepszeń w celu przejrzystego i dokładnego gromadzenia danych.

Dodatkowe ustawienia dla przejrzystego i dokładnego raportowania i monitorowania serwera

TSplus Server Monitoring v5 został zaprojektowany dla infrastruktur IT hostowanych na miejscu i w chmurze. Zapewnia on informacje o stanie pulpitu zdalnego, portalu internetowego i serwerów aplikacji, wszystko w czasie rzeczywistym.

Server Monitoring w swojej najnowszej odsłonie od początku skazany był na sukces, dzięki dwóm atutom:

  • Jest szybki i łatwy w instalacji (patrz dokumentacja online), z bardzo ograniczoną konfiguracją i poręcznym narzędziem administracyjnym, pozwalającym na scentralizowanie wszystkich danych i ustawień.
  • Jest bardzo wydajny, ponieważ umożliwia monitorowanie z jednego miejsca całej farmy serwerów z tysiącami użytkowników i różnych stron internetowych, zbieranie przydatnych danych i dostarczanie gotowych do użycia raportów o stanie sieci.

Mając dostęp do ważnych informacji, administratorzy IT mogą tworzyć również własne szczegółowe raporty. Elastyczne narzędzie udostępnia wiele opcji umożliwiających tworzenie profesjonalnie wyglądających dokumentów firmowych z wybranymi danymi, które zostają zebrane w czytelne tabele i wykresy.

W tym celu administratorzy mają dostęp do następujących danych:

  • Obciążenie użytkownikami i wykorzystanie aplikacji na serwerach dostępu zdalnego Remote Access.
  • Poziom i wzorce ruchu na stronach internetowych i portalach internetowych.

Server Monitoring stale ulepszany i bardziej szczegółowy

W oparciu o opinie klientów, dodano do rozwiązania nowe ustawienia, aby monitorowanie i raportowanie serwerów było jeszcze bardziej precyzyjne i dostosowane do każdej potrzeby.

Administratorzy mają teraz możliwość umieszczania na czarnej liście procesów, których nie chcą monitorować, oraz wyświetlania rozmiaru bazy danych w ramach raportowania. Dostępna jest nowa opcja dodawania etykiet do alertów, które odróżniają alerty witryny od alertów serwera.

Programiści w TSplus wprowadzają cotygodniowe ulepszenia, aby gwarantować satysfakcję użytkowników poprzez dostarczanie wysoce regulowanego narzędzia raportowania. Wśród tych ulepszeń są aktualizacje językowe i lokalizacja ustawień, dodatkowe dane raportów, nowe opcje dostosowywania…

Często aktualizowana jest również dokumentacja online, która na bieżąco odzwierciedla wprowadzane zmiany i ewoluuje wraz z każdym nowym zapytaniem klienta.

Aby dowiedzieć się więcej o dostosowywaniu raportów oraz takich elementów, jak logo, kolory, typ wyświetlanych danych, zapoznaj się z dokumentacją online i artykułem: https://docs.terminalserviceplus.com/server-monitoring/report-customize

Server Monitoring  można pobrać na 15-dniowy bezpłatny okres próbny. Najnowsze dodatki można sprawdzić w dzienniku zmian.

Translate »