Na początku marca firma TSplus wydała aktualizację oprogramowania Remote Access dla wersji 15. Zawiera ona genialną nową funkcję: uruchamianie zdalnej sesji wstępnej. Użytkownicy i menedżerowie zespołów, korzystających ze zdalnego dostępu za pośrednictwem platformy TSplus, będą zachwyceni możliwościami, jakie oferuje to rozwiązanie w zakresie oszczędności czasu i energii.

Jednym z obecnych wyzwań biznesowych jest utrzymanie wysokiej produktywności przy jednoczesnym budowaniu bardziej elastycznej organizacji pracy, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca na życie osobiste pracowników. W związku z tym, firmy muszą znaleźć odpowiednie narzędzia, aby sprostać oczekiwaniom swojego personelu. Jednym z istotnych rozwiązań jest skoncentrowanie na lepszym zarządzaniu godzinami pracy, przy mądrzejszym wykorzystaniu zasobów wewnętrznych. I to jest dokładnie to, co oprogramowanie TSplus Remote Access zamierza osiągnąć dzięki nowej opcji Session Prelaunch: umożliwiając pracownikom natychmiastowe łączenie się i pracę.

Wstępne uruchamianie zdalnej sesji – sposób na oszczędność czasu i zasobów

Funkcja Session Prelaunch umożliwia administratorowi dostępu zdalnego zaplanować otwarcie każdej skonfigurowanej sesji użytkownika, tak aby uruchamiała aplikacje automatycznie przed zalogowaniem się użytkownika danego dnia. Gdy użytkownicy się połączą, po prostu „przechwytują” wstępnie załadowaną sesję i są natychmiast gotowi do działania, nie tracąc ani minuty.

Jak to działa?

Aby aktywować uruchamianie zdalne  sesji, przejdź do zakładki „Sesje” w narzędziu AdminTool, w „Ustawienia”>”Konfiguracja wstępnego uruchamiania sesji” i kliknij przycisk „Włącz” w górnej części interfejsu.

Wcześniej administratorzy muszą spełnić pewne wymagania wstępne, które są następujące:

Włącz tryb „Przechwyć sesję”. Upewnij się, że użytkownik może mieć co najmniej dwie godziny bezczynności, zanim jego sesja zostanie automatycznie rozłączona, ponieważ funkcja potrzebuje trochę czasu na wstępne załadowanie wszystkich programów i narzędzi i działa tylko wtedy, gdy użytkownik jest zalogowany. Wyłącz automatyczne wylogowanie dla rozłączonych sesji.

Dzięki temu sesje są zalogowane i gotowe do połączenia dla użytkowników… z minimalnym czasem oczekiwania.

Wszystkie te ustawienia można skonfigurować z poziomu jednego kafelka w Remote Access AdminTool (tryb eksperta). Dzięki opcji „Wypróbuj teraz” można szybko i łatwo sprawdzić, czy funkcja jest poprawnie skonfigurowana. Wstępne uruchomienie sesji zdalnego dostępu to fantastyczny sposób na zaoferowanie użytkownikom natychmiastowego połączenia, dzięki czemu ich sesje są gotowe do działania i pozwalają  natychmiast rozpocząć pracę.

Aby dowiedzieć się więcej o ustawieniach i kwestiach zgodności, przeczytaj dokumentację online. TSplus Remote Access można testować bezpłatnie przez 15 dni.

Pobierz teraz w pełni funkcjonalną wersję próbną.

 

Translate »