Koronawirus rozprzestrzenia się na całym świecie w bardzo szybkim tempie. Również w Polsce stał się już faktem. Pierwszy przypadek zakażenia COVID-19 w naszym kraju stwierdzono 4 marca, a moment zidentyfikowania wirusa SARS-CoV-2 na terenie Polski zbiegł się w czasie z przyjęciem ustawy mającej usprawnić przeciwdziałanie zagrożeniu. W projekcie znalazły się między innymi zapisy, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby w miejscu pracy.

Najlepszym rozwiązaniem zarówno dla pracowników, pragnących uchronić się przed zachorowaniem, jak i pracodawców, którym zależy na zachowaniu ciągłości działania firmy jest praca zdalna, której kwestie reguluje powyższa ustawa. W myśl nowych przepisów pracodawca może, w ramach działań prewencyjnych przeciw koronawirusowi, polecić pracownikowi wykonywanie pracy z domu.

Już pod koniec lutego podobne rekomendacje dla pracodawców wydała Światowa Organizacja Zdrowia. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią chorób spowodowanych nowym koronawirusem COVID-19 WHO zachęca również do wdrażania rozwiązań pozwalających na telepracę lub pracę zdalną. Może to być szczególnie istotne dla zapewnienia ciągłości pracy, w sytuacji, gdy zostaną wprowadzone ograniczenia dotyczące przemieszczania się ludności.

TSplus jest łatwym, bezpiecznym i kompleksowym rozwiązaniem do zdalnego dostępu i udostępniania aplikacji. Mając na uwadze obecną poważną sytuację epidemiologiczną i wychodząc na przeciw związanym z nią potrzebom, oferujemy wszystkim zainteresowanym możliwość w pełni DARMOWEGO korzystania z naszego niezawodnego oprogramowania do Pulpitu Zdalnego TSplus. Otrzymają Państwo nieodpłatną licencję na oprogramowanie na cały okres trwania epidemii. Wystarczy się z nami skontaktować pisząc na adres: licenses@tsplus.eu lub przez formularz kontaktowy.

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com