fbpx

W ciągu ostatnich dekad przyspieszenie technologiczne osiągnęło zawrotne wręcz tempo. Niczym obrazy w kalejdoskopie pojawiały się kolejne, rewolucjonizujące nasz styl życia narzędzia i rozwiązania techniczne, które jeszcze kilka lat wcześniej uznawane były za wytwór wizji rodem z since-fiction. Coś, co pod koniec ubiegłego wieku było zaledwie mglistą pieśnią przyszłości, dziś stało się powszechne i ogólnie dostępne.

Jeszcze w latach 80-tych XX wieku koncepcje ekranów dotykowych i zdalnego sterowania komputerem były nowatorskim wytworem wyobraźni twórców filmowych, jako technologia urzeczywistniona w funkcjonalnych rozwiązaniach użytkowych dopiero kiełkowała w głowach specjalistów od IT. Obecnie praca z dowolnego miejsca na świecie jest tak powszechna i oczywista, że nawet nie zastanawiamy się nad technologią, która dała początek idei terminalowych rozwiązań, a wszechstronne korzystanie ze smartfonów jako narzędzi immanentnie związanych z naszym stylem życia nikogo specjalnie nie dziwi.

Początek nowego wieku przyniósł wraz z cyfrową rewolucją również przewrót w podejściu do roli usług terminalowych. Microsoft wprowadził protokół pozwalający na komunikację z usługą terminala graficznego w swoich Windowsach, dzięki czemu aplikacje mogły pracować lokalnie lub przez sieć.

Dlaczego alternatywa dla RDP jest potrzebna?

Protokół Remote Desktop (RDP) był pierwotnie przeznaczony do użytku wewnętrznego dla firm i organizacji. Jego bezpieczne wykorzystywanie do zdalnej komunikacji przez Internet wiąże się z koniecznością pewnej zaawansowanej wiedzy i logistycznego przygotowania infrastruktury. Nie zawsze zespoły IT, jeśli w ogóle istnieją w danej firmie (szczególnie istotne z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw), mają czas na dodatkowe wdrożenia i administrację zdalnych serwerów, problemem może okazać się też ograniczony budżet. Dostawcy rozwiązań zdalnych często bowiem oferują oprogramowania w cenach, które są zbyt wysokie dla firm z sektora SMB. Ich rozwiązania mogą również generować potrzebę szkoleń i reorganizacji.

Prosta alternatywa RDP

Mówiąc krótko, nasze rozwiązanie zdalnego pulpitu opiera się na wizualizacjach komputerowych. TSplus uruchamia oprogramowanie i aplikacje na serwerze hosta lub komputerze, na którym jest zainstalowany, a wynik pojawia się na urządzeniu lokalnym, umożliwiając użytkownikowi końcowemu zdalny dostęp do pulpitu z dowolnego miejsca w ciągu zaledwie kilku chwil.

Wykorzystując natywny potencjał RDP na komputerach z systemem Windows, TSplus Remote Access sprawia, że pełny pulpit lub aplikacje konkretnego użytkownika pojawiają się lokalnie, na jego dowolnym urządzeniu osobistym. Wszystkie role i zakres dostępu administrator może dowolnie skonfigurować. Na podobnych zasadach działa TSplus Remote Support, umożliwiając zdalne rozwiązywanie problemów technicznych, aktualizowanie systemów i inne prace konserwacyjne. TSplus Web Access zapewnia dodatkową wszechstronność, ponieważ umożliwia inicjowanie tych samych procesów bezpośrednio z przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu. Nie musisz nic instalować, aby z niego korzystać.

Potrzebujesz czegoś szybszego i mniej obciążającego system niż wirtualizacja?

W przeciwieństwie do wirtualizacji aplikacji, oprogramowanie TSplus wyświetla obraz aplikacji na ekranie użytkownika tak, jakby korzystał z niej lokalnie, ale bez przesyłania strumieniowego całego procesu. Cała praca niezbędna do inicjacji procesu na urządzeniu lokalnym wykonywana jest przez maszynę zdalną. Na ekranie  użytkownika końcowego pojawia się jedynie wynik owej pracy. Dzięki temu przez Internet przepływa znacznie mniej danych. To zaś sprawia, że oprogramowanie TSplus jest znacznie „lżejsze” niż wirtualizacja, inicjowanie zdalnych sesji jest więc szybsze, a jego działanie znacznie bardziej płynne i responsywne, co istotnie wpływa na wrażenia użytkownika.

zdalny pulpit TSplus Remote Access

Niedroga alternatywa dla Microsoft Remote Desktop Protocol

Większość znanych marek oferuje swoje oprogramowanie w cenie, która okazuje się zaporowa dla wielu firm. W zależności od profilu firmy, niekiedy działy odpowiedzialne za IT nie znajdują się w kręgu priorytetów. I to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z całkiem małymi, czy też większymi podmiotami. Za tym zaś idą wartości inwestycji. Dlatego dobrą wiadomością dla firm potrzebujących zdalnej technologii jest to, że TSplus oferuje swoje produkty w atrakcyjnych, bardzo przystępnych cenach. Same rozwiązania natomiast nie ustępują, a nawet przewyższają możliwościami podobne programy dostępne na rynku i zapewniają wszystko, czego potrzebujesz za mniej niż konkurencja.

Czy większy znaczy lepszy?

Oprogramowania takie jak Citrix, TeamViewer, AnyDesk prezentują się jako rozwiązania, które zapewniają wszechstronne pakiety, bardziej odpowiadające wymaganiom rozbudowanych korporacji. Mogą one być do pewnego stopnia dostosowywalne, mogą być dostępne dla mniejszej lub większej liczby użytkowników, ale czy tak szeroka funkcjonalność zamknięta w jednym produkcie i pociągająca za sobą określone koszty związane z komplikacją wdrożenia oraz będąca sama w sobie stosunkowo droga, jest naprawdę tym, czego potrzebuje Twoja mała lub średnia firma?

Oferta na pierwszy rzut okiem atrakcyjna, bowiem koncentrująca w sobie wiele funkcji zdalnego dostępu – które niekoniecznie zostają finalnie wykorzystane w konkretnych środowiskach –  w praktyce może okazać się nieoczekiwanym obciążeniem. Niektóre oferty nie wskazują otwarcie, jakie będą koszty określonych konfiguracji i opcji. I tu pierwsza zasadnicza różnica, poza konkurencyjną ceną za użytkownika. Wszystkie – z wyjątkiem Remote Support – licencje TSplus są licencjami wieczystymi. Większość programów konkurencji jest natomiast opartych na subskrypcji. Inwestując więc tylko raz, otrzymujesz dożywotni dostęp do naszej niezawodnej technologii i wszystkich funkcjonalności danego rozwiązania. Kolejną istotną sprawą, nad którą powinni zastanowić się administratorzy danej sieci firmowej są wymagania w zakresie kompetencji użytkowników oraz czas i możliwości odpowiedniego ich wyszkolenia do sprawnego posługiwania się bardziej skomplikowanymi narzędziami?

Warte swojej ceny rozwiązanie vs. produkty gigantów Microsoft RDS, czy Citrix

W TSplus zdajemy sobie sprawę, że ograniczenia finansowe oraz dotyczące innych zasobów sprawiają, że wiele firm nie jest skłonna do podejmowania technologicznego ryzyka i opóźnia podróż w kierunku pełnej cyfrowej transformacji, nawet mimo świadomości, że podobne rozwiązania mogą pozytywnie wpłynąć na efektywność biznesu.

Te przeszkody zostają w zasadzie obalone, dzięki ofercie TSplus, obejmującej kompleksowy zestaw narzędzi do zdalnego dostępu, które przy całej swojej niezawodności, są zarazem przyjazne dla użytkownika, proste w administracji i cenowo atrakcyjne. Wystarczy program pobrać i zainstalować, aby bez zbędnych komplikacji i kosztownych przygotowań, w ciągu kilku chwil, zacząć pracę. Nie jest potrzebna zaawansowana wiedza techniczna, ani nawet szkolenia z obsługi programu! Wszystko jest porażająco intuicyjne! Ponadto, jeśli potrzebna jest jakakolwiek pomoc, zespół wsparcia TSplus czeka w blokach startowych, by błyskawicznie podjąć działania i skutecznie rozwiązać problemy. Nic więc dziwnego, że TSplus może pochwalić się tak wielką liczbą zadowolonych klientów.

Możliwość skalowania wraz z rozrostem infrastruktury

Oprogramowanie TSplus można łączyć i skalować wraz z rozwojem Twojego biznesu i potrzeb infrastruktury zdalnej. Od pojedynczych freelancerów i małych firm do większych zespołów pracowników zdalnych, rozproszonych w sieci korporacyjnej po całym świecie – TSplus jest odpowiedni dla każdego. Może być też elementem zestawu narzędzi zdalnych oferowanych przez dostawców usług internetowych.

Możesz dowolnie tworzyć rozmaite kombinacje produktów, dobierając wersje i personalizując licencje według potrzeb, konfiguracji i budżetu. Wszystko jest tak uproszczone, jak to tylko możliwe, abyś mógł skoncentrować się na tym, co istotne.

Bezpieczna opcja zdalnego pulpitu

Ponieważ protokół RDP został pierwotnie zaprojektowany do użytku wewnętrznego, może implikować pewne ograniczenia i problemy w związku z dostępem do sieci. Jedną z głównych kwestii jest ryzyko krytycznych problemów z bezpieczeństwem. Potwierdza to rosnąca w ostatnich latach tendencja do wykorzystywania RDP przez hakerów i cyberprzestępców, których aktywność związana z połączeniami zdalnego pulpitu stała się olbrzymim problemem dla integralności tysięcy sieci korporacyjnych.

Wykorzystując technologię zdalnego dostępu cyberprzestępcy, uzyskawszy dostęp do systemów użytkowych, mogą rozprzestrzeniać wirusy, infekować komputery i serwery oraz dokonywać dowolnych ataków, narażając wrażliwe dane firmy. Stawka jest wysoka i dlatego ważne jest, aby RDP był optymalnie zabezpieczony.

TSplus wychodzi naprzeciw zaawansowanym potrzebom w kwestii bezpieczeństwa i oferuje użytkownikom  idealne rozwiązanie. TSplus Remote Access umożliwia zdalną komunikację i dostęp bez ujawniania wrażliwych danych, aplikacji i innych zasobów poza zaporą ogniową. Co więcej, domyślnie protokół RDP komunikuje się za pośrednictwem 4-warstwowego stosu protokołów w porównaniu z 7 warstwami modelu OSI. To usprawnia przepływ danych i umożliwia płynność zdalnego doświadczenia.

Dlatego dodanie TLS do podstawowych zabezpieczeń RDP było kluczowe dla zachowania integralności danych i systemów i ich skutecznej ochrony przed cyberatakami. Same programy TSplus Remote Access lub Remote Work są już wyposażone w narzędzia zabezpieczające dane i aplikacje. Opcjonalne rozwiązania 2FA i TSplus Advanced Security mogą jednak zmaksymalizować siły obronne Twojej zdalnej infrastruktury i są dostępne zarówno dla użytkowników naszego własnego oprogramowania, jak każdego rozwiązania zdalnego pulpitu wymagającego kompleksowej i niezawodnej ochrony.

Hasła i uwierzytelnianie są niezbędne. Ich siła polega na tym, aby były tak trudne do odkrycia lub odgadnięcia, jak to tylko możliwe. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest obecnie znanym sposobem na dodatkową warstwę zabezpieczeń, z korzysta coraz większa liczba serwisów. TSplus zapewnia 2FA za pośrednictwem partnera zapewniając użytkownikom bezpieczne połączenia, niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jakich urządzeń używają.

Zaawansowane zabezpieczenia protokołu RDP

Dzięki funkcjom takim jak Homeland, Permission i Working Hours Restriction, dostępnych w TSplus Advanced Security administratorzy mogą decydować i odpowiednio ustalać zakres dostępu zdalnych użytkowników i ograniczać możliwość nieuprawnionych działań i budując skuteczną ochronę przed intruzami. Bruteforce monitoruje nieudane próby logowania i inne aspekty, takie jak stan zapory. Zablokowane adresy IP zapewniają zaktualizowaną listę znanych złośliwych adresów IP i umożliwiają administratorom umieszczanie na białej liście dowolnych określonych adresów, takich jak witryny firmowe. Oprogramowanie Ransomware natychmiast reaguje na uruchomienie podejrzanych programów, przerywa ich działanie i poddaje kwarantannie. Dla poczucia pełnej kontroli nad sytuacją możliwa jest również specjalna konfiguracja powiadomień e-mail. TSplus Advanced Security dysponuje więc kluczowymi funkcjami z punktu widzenia użyteczności i kompleksowego bezpieczeństwa zdalnych serwerów, tworząc solidny mur obronny przed zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Wszechstronna oferta dla zdalnego dostępu

TSplus Remote Access jest pierwszym i flagowym produktem firmy TSplus. Udoskonalany i poddawany innowacyjnym przemianom na przestrzeni lat doczekał się rozwiązań towarzyszących, rozszerzających jego funkcjonalności i stanowiących idealne uzupełnienie dla pełnej niezawodności zdalnych pulpitów. TSplus Advanced Security, dodatek 2FA, czy Server Monitoring zapewniają bezpieczne zdalne doświadczenie niezależnie od wielkości firmy, liczby użytkowników i konfiguracji.

Atrakcyjna cena naszych rozwiązań idzie w parze z wysoką jakością i wydajnością zdalnej technologii, bowiem w TSplus naszą główną ideą jest tworzenie i dostarczanie użytkownikom prostych i skutecznych programów, które nie implikują konieczności dodatkowej pracy czy zasobów.

Odkryj produkty TSplus i rozpocznij podróż z niedrogim, wydajnym, bezpiecznym i prostym oprogramowaniem zdalnego dostępu.

Unikalna, opracowana przez programistów TSplus alternatywa dla RDP jest dostępna do pobrania jako 15-dniowa wersja próbna .

Translate »