Bezpieczeństwo w biurze jest sprawą prostą. Drzwi można zamknąć, zabezpieczyć dostęp do komputerów. Jednak praca w domu lub w dowolnym miejscu poza głównym biurem przynosi nowe wyzwania. Jakie więc są opcje dostępne dla organizacji, których pracownicy pozostając w domu  pracują zdalnie? Przeanalizujmy dostępne metody zabezpieczania komputerów w zdalnym miejscu pracy i wyjaśnijmy dlaczego TSplus 2FA jest świetnym rozwiązaniem.

Hasła to za mało

Hasła są najczęstszą formą zabezpieczeń i funkcjonują zazwyczaj w dwóch opcjach – jako hasło wybrane przez użytkownika lub hasło ustalone przez firmę. Tak czy inaczej, można je zgadnąć lub łatwo zapomnieć.

Jednym ze sposobów zapobiegania problemom z hasłem jest używanie narzędzia do generowania haseł, które często i losowo tworzy nowe kombinacje alfanumeryczne. Problem jest dwojaki: w przypadku wielu systemów ta metoda może szybko stać się koszmarem, z punktu widzenia zarządzania. Z drugiej strony personel musi odnaleźć się w sytuacji , w której konieczne jest zapamiętanie ciągle zmieniających się haseł. Rozwiązaniem często stosowanym przez pracowników są notatki na karteczkach rozmieszczonych wokół krawędzi monitorów, co nie jest zbyt bezpieczne …

Niestety cyberprzestępcy wciąż wynajdują nowe sposoby na przeprowadzenie ataku, szczególnie w okresach kryzysu takiego jak ten, z którym z związku z COVID-19 mamy obecnie do czynienia. Przy odpowiednich botach hasła łatwo odgadnąć i wykraść, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w przestrzeni informatycznej znalazło się z dnia na dzień tysiące niedoświadczonych pracowników, którzy do pracy zdalnej zostali zmuszeni okolicznościami.

Klucz do zabezpieczenia sesji zdalnych

Korzystanie z wielu warstw ochrony jest najbardziej niezawodnym sposobem na bezpieczne połączenia zdalne.

Najpopularniejsza metoda polega na zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez zastosowanie uwierzytelnienia dwuskładnikowego. Koncepcja jest prosta: dostęp jest przyznawany po spełnieniu dwóch warunków;coś, co użytkownik wie i coś, co ma.Jest to zwykle silne hasło i kod PIN otrzymany na urządzeniu osobistym (telefonie komórkowym, tablecie itp.).

2FA to najwyższy poziom bezpieczeństwa – idealny zarówno dla systemów wewnętrznych, jak i zdalnych.

TSplus, kompleksowe bezpieczne rozwiązanie RDP

TSplus to łatwe w użyciu, ekonomiczne oprogramowanie do pulpitu zdalnego. Jest to świetna opcja dla organizacji poszukujących szybkiego rozwiązania, które umożliwia całemu zdecentralizowanemu personelowi dostęp do zasobów korporacyjnych bez ryzyka naruszenia integralności danych.

Dzięki wbudowanemu serwerowi internetowemu HTTPS, TSplus Mobile Web Edition oferuje prosty sposób publikowania wszystkich potrzebnych profesjonalnych aplikacji w bezpiecznym portalu internetowym. Jego kompatybilność z dowolną przeglądarką internetową, ułatwia zdalnym pracownikom pracę z tabletu, laptopa lub telefonu komórkowego .

Oprócz kompleksowego szyfrowania i poświadczeń internetowych, TSplus opracował „TSplus 2FA”, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo połączeń z sieciami korporacyjnymi. To narzędzie zapewnia dodatkową warstwę ochrony dzięki dwuetapowemu procesowi weryfikacji: osobiste hasło i jednorazowy kod PIN otrzymany na uwierzytelnionym urządzeniu. Bez tych dwóch informacji portal internetowy nie może otworzyć sesji zdalnej. Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj wideo poniżej.

 

TSplus ma wiele ustawień zapewniających bezpieczeństwo zarówno zdalnych serwerów, jak i użytkowników. Linia produktów Advanced Security obejmuje dwa kolejne inteligentne narzędzia zaprojektowane, aby ułatwić życie administratorom RDS: TSplus Ultimate Protection i Server Genius Monitoring. Odkryj pełną gamę naszych rozwiązań.

TSplus 2FA jest zawarty w programie instalacyjnym TSplus jako 15-dniowa wersja próbna.

Skorzystaj z naszej oferty bezpłatnej licencji TSplus, zaprojektowanej, aby wesprzeć firmy dotknięte kryzysem koronawirusowym.

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com