Niezaprzeczalny jest fakt, że żyjemy w dziwnych czasach. Wobec światowej pandemii COVID-19 organizacje różnej wielkości zmuszone są wysyłać pracowników do domu oraz weryfikować swoje strategie i narzędzia zarządzania w celu zapewnienia ciągłości swojego działania. Praca zdalna stała się nie tylko najbezpieczniejszym sposobem wykonywania obowiązków pracowniczych, ale jest niemal niezbędna w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. W tym kontekście możesz zastanawiać się, jak i czy będziesz w stanie utrzymać swoją wydajność. Pozwól, że podzielę się odrobiną mojego 5-letniego doświadczenia jako pracownika zdalnego w firmie programistycznej specjalizującej się w rozwiązaniach pulpitu zdalnego.

Zachowaj codzienną rutynę

Obudźcie się, ubierzcie, wykonajcie wszystkie czynności, które do tej pory wykonywaliście przed wyjściem do pracy. Chodzi o to, że powinniście  czuć, że jesteście gotowi, aby rozpocząć dzień. Musicie ustawić również wyraźną kreskę oddzielającą czas wolny od czasu pracy. W dzień powszedni zachowujcie się tak, jakbyście naprawdę „poszli” do pracy.

Moja rada jest taka – zanim na dobre zaczniecie swój zdalny dzień pracy postarajcie się wygospodarować chwilę dla siebie, aby przygotować się mentalnie do koncentracji na swoich zadaniach, tak jak to się dzieje podczas dojazdu do biura. Może to być ćwiczenie, zabawa ze swoim zwierzakiem, czytanie książki, słuchanie muzyki. Poświęcam przyzwoitą ilość czasu na swoje śniadanie, podczas którego czytam wiadomości. Pomaga mi to powoli przygotować się do pracy. Moja poranna rutyna obejmuje również 15 minut jogi, dbanie o mojego kota i podlewanie roślin.

Podobnie, jak w przypadku rozpoczęcia dnia pracy, należy ściśle przestrzegać terminu zakończenia obowiązków służbowych. Zaplanujcie aktywność przejściową: może to być granie w grę, telefon do przyjaciela, nauka czegoś nowego… lub kieliszek wina. Wszystko, co pomaga się zrelaksować i oczyścić głowę na wieczór. Ponieważ będziesz siedział cały dzień z łatwym dostępem do kuchni, radzę zaangażować się w niektóre aktywności fizyczne: jeśli nie masz bieżni w domu, łatwo znajdziesz zajęcia online do tańca, zumby, jogi , tai-chi… Bez wymówki! Dzięki temu będziesz zdrowy i produktywny.

Wyznacz dedykowaną przestrzeń biurową

Ten punkt jest prawdopodobnie najważniejszy. Znajdź miejsce w swoim domu, w którym z pewnością będziesz w stanie się skupić, możliwie jak najbardziej odizolowany od ludzi, którzy mogą ci przeszkadzać (dzieci i partner…). Moim zaleceniem jest unikanie wyboru sypialni za wszelką cenę. Pokój dzienny, a nawet kuchnia, jeśli jest wystarczająco duża, to lepsze opcje. Chodzi o to, aby określić fizyczny dystans między swoim „biurem” a „domem”.

Zorganizuj swoje środowisko biurowe: wybierz odpowiednie położenie, aby korzystać z dobrego światła; musi być również wygodne: wyposaż się w dobre krzesło biurowe, które nie będzie powodowało bólu pleców po całodziennej pracy. Spraw, by było przyjemnie: dodaj zieloną roślinę, zdjęcie… I wyposaż się w miarę możliwości w dobrej jakości urządzenia: laptopa, drukarkę w razie potrzeby, a zwłaszcza duży monitor …

Używaj profesjonalnych narzędzi do pracy zdalnej, takich jak TSplus

To oczywisty element – ale wiąże się z tym warunek: aby móc wydajnie pracować z domu, łączyć się z aplikacjami biurowymi i współpracować online ze swoim zespołem, potrzebujesz silnego i niezawodnego połączenia z Internetem. Gdy ten warunek zostanie spełniony, masz do wyboru liczne narzędzia pozwalające na dostęp do twoich firmowych zasobów roboczych. Nie wymienię wszystkich VPN i rozwiązań chmurowych. Dla mnie najlepszą opcją jest ta, z której korzystam na co dzień: Pulpit Zdalny, a dokładniej TSplus Remote Access.

Dla firm, które muszą znaleźć szybką odpowiedź na obecny kryzys, szczególnie ważne są trzy kryteria: świadomość budżetu, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz łatwość przeszkolenia i wdrożenia rozwiązania. Mogę powiedzieć, że TSplus spełnia te wszystkie  kryteria i oferuje wiele więcej. Chociaż wciąż jest małym graczem na rynku w porównaniu z gigantami, TSplus od 10 lat dostarcza i rozwija oprogramowanie do zdalnego pulpitu i udostępniania aplikacji na całym świecie. Zainstalowany na serwerze korporacyjnym TSplus umożliwia akceptowanie bezpiecznych połączeń od wielu klientów na różnych typach urządzeń, niezależnie od zainstalowanej wersji lub systemu operacyjnego.

Z TSplus pracodawca może w łatwy i przyjemny sposób zbudować spersonalizowany korporacyjny portal internetowy i opublikować aplikacje potrzebne każdemu z użytkowników. Wystarczy przeglądarka internetowa i ulubione urządzenie do pracy, zarówno w domu, jak i w biurze. Oprócz indywidualnych poświadczeń internetowych, wszystkie połączenia są zabezpieczone HTTPS. Nie ma potrzeby skomplikowanej instalacji VPN, wszystko jest szybkie i intuicyjne. Prawdziwym plusem tego rozwiązania jest fakt, że pomoże on znacznie zmniejszyć budżet IT Twojej firmy: TSplus można kupić za połowę ceny jego większych odpowiedników obecnych na rynku, takich jak Citrix XenApp.

Jeśli chodzi o aplikacje do współpracy i zarządzania projektami, polecam Slack i Infolio, aby szybko i za darmo wystartować.

Skorzystaj ze specjalnej oferty na czas epidemii koronawirusa

W TSplus praca zdalna jest regułą, a nie wyjątkiem. Jesteśmy pierwszymi użytkownikami naszego rozwiązania pulpitu zdalnego i dlatego jesteśmy w stanie potwierdzić jego zalety. Teraz masz wystarczająco dużo informacji, aby przejść do zdalnej pracy. Aby wesprzeć firmy w tym kryzysie i sprawić, aby przejście na nowy model funkcjonowania było jak najmniej uciążliwe, TSplus oferuje na cały okres epidemii darmową  licencję Enterprise na potrzebną liczbę użytkowników.

Floriane, szczęśliwy pracownik zdalny w TSplus

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com