Niedawno udostępniona została  nowa wersja TSplus o numerze 14, ważna aktualizacja wprowadzająca istotne innowacje, w tym kolejną wersję narzędzia towarzyszącego: Advanced Security Wersja 5. Eksperci ds. Bezpieczeństwa cybernetycznego w TSplus od miesięcy pracują nad zapewnieniem zupełnie nowej ochrony przed oprogramowaniem ransomware, która jest w stanie poradzić sobie z rosnącym obecnie dynamicznie zagrożeniem  dla usług zdalnego pulpitu.

Ochrona zdalnego dostępu przed atakami Ransomware to konieczność

Ostatnio ataki osiągnęły nowy rekord, spowodowany w dużej mierze wzrostem liczby personelu pracującego zdalnie z powodu kryzysu COVID-19. Cyberprzestępcy atakują sieci organizacji poprzez narzędzia zdalnego dostępu, aby wykorzystać niezałatane luki i słabe uwierzytelnianie. US CERT wydało niedawno poradnik dotyczący kampanii ransomware wykorzystujących technologie zdalnego dostępu.

Jako doświadczony dostawca technologii zdalnego dostępu, TSplus doskonale zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego z działaniami cyberprzestępców. Przez ostatnie trzy lata wysiłki naszych programistów koncentrowały się na wzmocnieniu bezpieczeństwa połączeń, zarówno po stronie serwera, jak i klienta.

W tym celu opracowano narzędzie towarzyszące TSplus Advanced Security. Oferuje ono szereg funkcji opartych na najlepszych praktykach bezpieczeństwa IT mających na celu blokowanie punktów wejścia i zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom. Dzięki siedmiu różnym funkcjom zabezpieczeń dla sesji zdalnych TSplus, portalu internetowego i dostępu do serwera, Advanced Security zapewnia poziom bezpieczeństwa dostosowany do potrzeb każdej firmy. Obowiązkowa ochrona przed Ransomware – dostępna tylko w wersji Ultimate – jest jednym z nich..

TSplus Advanced Security V5 ulepsza ochronę przed oprogramowaniem Ransomware zapewniając skuteczną reakcję na zagrożenia

Opracowane po raz pierwszy w 2017 roku narzędzie Ransomware Protection z pakietu TSplus Advanced Security już w przeszłości okazał się niezwykle praktycznym programem, dającym możliwość szybkiego wykrywania ataków za pomocą systemu honeypot, automatycznego zatrzymywania i kwarantanny złośliwego oprogramowania. Wersja 5 Advanced Security przenosi Ransomware Protection na wyższy poziom: czyniąc zeń jeszcze bardziej inteligentną i jeszcze solidniejszą osłoną przed złośliwym oprogramowaniem.

Ta nowa ochrona Ransomware wykorzystuje kombinację dwóch metod wykrywania: analizy statycznej, która pozwala na odczyt kodu bez uruchamiania podejrzanego programu, oraz analizy behawioralnej, która wykrywa każdą próbę modyfikacji plików lokalnych. To sprawia, że TSplus Advanced Security jest doskonałym narzędziem, zdolnym poradzić sobie nie tylko ze znanymi dziś zagrożeniami, zidentyfikowanymi w oparciu o aktualne dane i informacje dotyczące oprogramowania ransomware, ale może także dzięki analizie zachowań przygotować się na zagrożenia jutra.

Dzięki tej inteligentnej innowacji TSplus Advanced Security jest w stanie zablokować oprogramowanie ransomware natychmiast, gdy tylko spróbuje ono podjąć aktywność w systemie, zanim jeszcze zdąży zaszyfrować pojedynczy plik.

Nasze narzędzie bezpieczeństwa idzie jeszcze dalej: zapewnia sposób na przywrócenie plików i programów skanowanych przez ransomware przed interwencją Advanced Security. W jaki sposób? Dzięki funkcji „migawek” (snapshots): Ransomware Protection tworzy automatyczne kopie zapasowe wszystkich otwartych plików i uruchomionych programów przed atakiem i podczas niego, w celu śledzenia wszystkich modyfikacji i ostatecznie przywrócenia ich do pierwotnej wersji za pomocą jednego kliknięcia. (Zobacz zrzuty ekranu 2 i 3)

Ilość migawek (w % na dysku twardym) i czas przechowywania można łatwo dostosować za pomocą karty „Advanced Setting” interfejsu użytkownika Advanced Security.

Aby upewnić się, że ta podstawowa ochrona jest dostępna dla jak największej liczby firm, uczyniliśmy ją kompatybilną z większością popularnych narzędzi antywirusowych i zawarliśmy w niej białą listę, na której administratorzy mogą łatwo dodawać programy i ustawiać „zaufanych” wydawców, aby uniknąć fałszywego wykrywania, które mogłoby prowadzić do kwarantanny aplikacji biznesowych.

Wersja próbna oprogramowania TSplus Advanced Security V5 wraz z najnowszą odsłoną ochrony przed oprogramowaniem Ransomware, jest dostępna z nową wersją TSplus V14.

Pobierz za darmo!

Translate »