Od czasu wydania wersji 12.40 zespół programistów TSplus pracuje nad nowymi ulepszeniami dotyczącymi filarów rozwiązania zdalnego pulpitu: szybkie wdrożenie, łatwa administracja i silne bezpieczeństwo. Oto szybki przegląd nowych funkcji zawartych w ostatniej aktualizacji TSplus 12.40, opublikowanej 12 lipca.

TSplus wersja 12.40 koncentruje się na uproszczeniu zadań zarządzania dla administratorów. Dzięki połączeniu konfiguracji Connection Client i aplikacji RemoteApp nasz zespół programistów wprowadził istotną poprawę w tej kwestii.

Kolejny krok w kierunku uproszczenia administracji RDP

Najnowsza aktualizacja TSplus stanowi kolejny krok w tym kierunku dzięki nowej funkcji, która ułatwia publikowanie aplikacji. Administratorzy mogą teraz używać narzędzia AdminTool do grupowania aplikacji w foldery, a następnie przypisywania pełnego folderu pojedynczemu użytkownikowi lub grupie za pomocą jednego kliknięcia. Ułatwia to zarządzanie uprawnieniami do wielu aplikacji i sprawia, że ukierunkowane wdrażanie grup aplikacji jest dziecinnie proste.

Foldery są wyświetlane w najbardziej zoptymalizowany sposób, zgodnie z zastosowanym programem: Floating Panel, panel Aplikacji (Application panel), Pasek zadań (Taskbar), panel Folderów, portal internetowy (Web portal) i aplikacje mobilne.

TSplus 12.40 wprowadza zabezpieczenie „ Lockout”

Od lat bezpieczeństwo stanowi rdzeń funkcjonowania TSplus. W tym celu opracowano dodatki RDS-Knight i 2FA w celu osiągnięcia najwyższej jakości zarówno w zakresie zapobiegania, jak i ochrony przed cyberatakami na serwerach RDS. Dzięki aktualizacji 12.40, TSplus idzie o krok dalej. Działająca jako natywna funkcja TSplus ochrona „Lockout” dla portalu internetowego (Web Portal) zadowoli wszystkich użytkowników zdalnego klienta HTML5.

Blokada Lockout monitoruje nieudane próby zalogowania się na serwerze TSplus. Rejestruje próby i automatycznie blokuje źródłowy adres IP nieudanych prób. Za pomocą łatwej w obsłudze konsoli zarządzania w zakładce Web Tab narzędzia AdminTool administratorzy mogą sprawdzać i edytować listę użytkowników zablokowanych w portalu internetowym Web Portal TSplus po kilkukrotnym wprowadzeniu błędnych poświadczeń. Próg blokowania adresu IP może być skonfigurowany przez administratora, a adresy IP można szybko odblokować i dodać do białej listy za pomocą jednego kliknięcia prawym przyciskiem myszy.

Najnowsza wersja RDS-Knight 4.2 jest dołączona jako wersja próbna do TSplus. W nowej wersji programu mamy do czynienia ze znaczną poprawą podstawowej ochrony Working Hours dzięki lepszej wydajności i nowej funkcji, dzięki której zarządzanie uprawnieniami jest dziecinnie proste. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź dziennik zmian: https://docs.terminalserviceplus.com/RDS-Knight-Changelog.html

TSplus V12 dla początkujących

Dla nowych użytkowników TSplus oraz naszych długoletnich klientów, którzy niedawno odkryli nowy interfejs, zespół ds. Marketingu opracował tutorial video „Pierwsze kroki”, aby doświadczenie użytkowania nowej wersji programu było jak najbardziej płynne. Film znajduje się w najnowszej aktualizacji i jest wyświetlany przy pierwszym połączeniu po instalacji. W ciągu pięciu minut obrazuje szybki i łatwy proces instalacji oraz zgłębia niektóre nowe usprawnienia pracy i ulepszenia funkcji oferowane przez TSplus w wersji 12.

Najnowsza wersja TSplus zawiera także liczne poprawki i inne dogodne ulepszenia, które można szczegółowo przejrzeć w dzienniku zmian: https://docs.terminalserviceplus.com/TSplus-Changelog.html

źródło: Terminalserviceplus.com

Translate »