Oprogramowanie TSplus to najłatwiejszy sposób na połączenia do zdalnego pulpitu oraz aplikacji z dowolnego miejsca i dowolnego urządzenia. Oferując zarówno usługę klasycznego serwera terminali, jak i dostęp HTML5, nasze rozwiązanie może być używane we wszystkich systemach operacyjnych od Windows po Mac i Linux.

Dostęp zdalny do pulpitu za pośrednictwem serwera terminali systemu Windows

Pandemia COVID-19 przyniosła wielką zmianę w życiu ludzi na całym świecie. Biura ulegają decentralizacji, ponieważ wiele firm zapewnia swoim pracownikom opcję „pracy z domu”.

Umożliwienie zdalnego dostępu do danych i aplikacji biurowych w niezawodny i bezpieczny sposób nigdy nie było tak istotne, a jednocześnie tak trudne.

Zapewnij dostęp do swojego stanowiska biurowego z domu

RDP lub „Remote Desktop Protocol” to podstawowe narzędzie dostarczane przez firmę Microsoft, umożliwiające zdalny dostęp do komputera z systemem Windows. Korzystając z tego protokołu, użytkownicy mogą łączyć się z aplikacjami lub komputerami stacjonarnymi hostowanymi i dostarczanymi przez serwery zdalnego pulpitu.

Zazwyczaj dane są wymieniane w stosunkowo bezpieczny sposób między serwerem a urządzeniami klienckimi dzięki szyfrowaniu typu end-to-end. Oczywiście ważne jest również zabezpieczenie sieci przed zainicjowaniem połączeń pulpitu zdalnego.

Wszystkie systemy operacyjne Windows zawierają bezpłatne narzędzie „Windows Terminal Services” = Windows TSE lub „Windows Remote Desktop Services” = Windows RDS umożliwiające otwarcie połączenia RDP. Jednak instalacja po stronie serwera jest złożona i wymaga dużej wiedzy specjalistycznej w zakresie administrowania siecią, nie wspominając o godzinach poświęconych na wdrażanie. Niestety w obecnej sytuacji czas jest zasobem, na który większość z nas nie może sobie pozwolić.

Firmy na całym świecie potrzebują obecnie – jak nigdy dotąd – szybkiego i niedrogiego rozwiązania, które zapewni ich pracownikom najlepsze warunki pracy zdalnej i utrzyma ciągłość biznesową.

Oprogramowanie TSplus Remote Desktop oferuje łatwą w użyciu alternatywę dla RDS Windows, która zapewnia niezawodne i bezpieczne połączenia ze zdalnym pulpitem bez nadwyrężania budżetu IT. W rzeczywistości, bezpieczny Zdalny Dostęp TSplus oraz nasz zestaw narzędzi towarzyszących to świetny sposób na optymalizację infrastruktury sieciowej i znaczne zmniejszenie wydatków na oprogramowanie i sprzęt. Jest to technologia potrzebna do płynnego przejścia na system pracy zdalnej.

Udostępniaj j aplikacje biznesowe przez sieć firmową

Profesjonalne narzędzia i techniki ewoluują z prędkością światła, zmuszając firmy do dotrzymania kroku ciągłym innowacjom. To bowiem jedyny sposób, by zachować konkurencyjność i dostosować się do nowych modeli pracy.

Niektóre starsze aplikacje spełniają kluczowe potrzeby biznesowe, takie jak CRM lub Księgowość / Rozliczenia, ale są przestarzałe lub nieaktualne, co może powodować problemy ze zgodnością z obecnymi systemami operacyjnymi, przeglądarkami i infrastrukturą informatyczną.

W tym miejscu do gry wkracza oprogramowanie pulpitu zdalnego, takie jak TSplus. Zapewnia prosty sposób publikowania aplikacji biznesowych na centralnym serwerze i dostarczania ich w sieci do wszystkich pracowników, niezależnie od używanego urządzenia lub systemu operacyjnego. W związku z tym może być najlepszym sprzymierzeńcem twojego biznesu w kontekście wdrażania oprogramowania oraz rozwoju, ponieważ eliminuje potrzebę ciągłych aktualizacji i harmonizacji całego sprzętu i systemów na potrzeby obsługi określonej aplikacji.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby cała struktura działała w starszej aplikacji, to utworzenie wystarczającej liczby połączeń zdalnych. TSplus ułatwia zdalne administrowanie i dostęp do pulpitu.

Oprogramowanie pulpitu zdalnego dla systemu Windows 10

Nasze rozwiązanie zdalnego pulpitu TSplus jest jak najbardziej kompatybilne z systemem Windows 10; wystarczy zainstalować program na serwerze i wygenerować dowolną liczbę klientów (od 5 do nieograniczonej liczby w zależności od zakupionej Edycji). Oprogramowanie może działać na każdej nowoczesnej wersji Windows: Windows OS, od Vista do W10 pro i Server 2003 do 2019 z 32 lub 64 bitami. Jednak usługi pulpitu zdalnego systemu Windows muszą zostać odinstalowane, aby zapobiec konfliktowi z TSplus.

Dzięki narzędziu AdminTool można łatwo w sposób zcentralizowany zarządzać ustawieniami w całej sieci.

Po stronie klienta użytkownik może łatwo otworzyć sesję na stacji roboczej za pomocą klienta RDP dla systemu Windows. TSplus jest na bierząco aktualizowany, aby zachować zgodność z najnowszymi wersjami systemu Windows. Działa bez przeszkód na wszystkich systemach operacyjnych Windows, od Windows XP i W7 do W8 i Windows 10 pro! Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach sprzętowych, zapoznaj się z dokumentacją online.

Połączenie pulpitu zdalnego ze stacji roboczych Mac lub Linux do Windows Server

Najlepsze jest to,  że oprogramowanie jest zgodne również z klientami pulpitu zdalnego na komputery Mac i Linux.

Oprogramowanie TSplus umożliwia zdalne połączenia z komputerami wyposażonymi w system Windows z komputerów Mac i Linux przy użyciu klasycznej metody Microsoft RDP: „Klient zdalnego pulpitu dla komputerów Mac” lub Linux Remote Desktop.

Jednak najprostszym sposobem połączenia się ze stacją roboczą Windows z innego systemu operacyjnego jest wykorzystanie klienta pulpitu zdalnego w sieci Web.

Dostęp sieciowy do pulpitu zdalnego Mac lub Linux

Niektóre profesjonalne aplikacje są dostępne tylko dla określonego systemu operacyjnego. Na przykład Mac jest prawdopodobnie najlepszą platformą do projektowania i oprogramowania graficznego, podczas gdy Linux jest dobrze znany jako przystępne rozwiązanie obsługujące programy bezpłatne i open source.

Twoja firma chce zapewnić swoim pracownikom jak najlepsze i najbardziej dopasowane narzędzia, dlatego może zdecydować się na wyposażenie ich w różnego rodzaju urządzenia.

Niezależnie od zróżnicowania pod względem wykorzystywanych rozwiązań, wszyscy oni nadal powinni mieć dostęp do aplikacji firmowych hostowanych na serwerze centralnym! Aby uniknąć kłopotów związanych z instalacją wielu różnych programów w zależności od sprzętu, można użyć serwera terminali z klientem internetowym. Pozwoli to zaoszczędzić wiele godzin konfiguracji i niepotrzebnych inwestycji! TSplus jest jednym z tych kompleksowych rozwiązań, które jest kompatybilne ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Bezpieczny dostęp zdalny TSplus zawiera własny wbudowany serwer sieciowy i zapewnia klienta internetowego HTML5 kompatybilnego z większością popularnych przeglądarek: Safari, Edge, Firefox, Opera, Chrome …

Umożliwia on udostępnianie w sieci starszych aplikacji systemu Windows i pełnych pulpitów, publikując je w mgnieniu oka w portalu internetowym za pośrednictwem narzędzia TSplus AdminTool. Sesje mogą być chronione poświadczeniami sieciowymi (kod PIN lub e-mail), a połączenia są dobrze zabezpieczone za pomocą protokołu HTTPS i szyfrowania typu end-to-end.

Portal sieciowy jest w pełni personalizowany dzięki możliwości swobodnego dostosowania loga, obrazu tła, typu i koloru czcionki, itp. Możliwych jest kilka ekranów, takich jak tryb RemoteApp, pojedyncza aplikacja lub pełny pulpit.

Teraz możliwy jest również bezpośredni dostęp do portalu internetowego z lokalnego pulpitu poprzez zainstalowanie aplikacji internetowej TSplus, która jest progresywną aplikacją internetową. Zapewnia takie samo doświadczenie użytkowania, co aplikacja lokalna! Jedno kliknięcie ikony na ekranie głównym i uruchamia się portal internetowy użytkownika.

W ten sposób TSplus oferuje rozwiązanie wieloplatformowe, multi-device, łatwe w użyciu również na urządzeniach mobilnych i tabletach, bez konieczności instalowania sterowników po stronie klienta.

Oznacza to, że otwarcie sesji zdalnej ze stacji roboczej Macbook Air lub Linux wymaga jedynie połączenia internetowego. To najłatwiejszy sposób na uzyskanie zdalnego dostępu do pulpitu lub aplikacji Windows z komputera Mac lub Linux!

Pobierz bezpłatną wersję próbną TSplus Enterprise Edition już dziś!

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com