W maju 2017 r. Przeprowadzono masowy cyberatak, który dotknął ponad 300 000 komputerów na całym świecie. Był to początkowy wybuch WannaCry, oprogramowania Ransomware, które blokuje dostęp do najcenniejszych plików użytkownika, chyba że zostanie zapłacony okup. Od tego czasu domy i firmy z systemem operacyjnym Windows są stale zagrożone atakami Ransomware.

RDS-Knight to narzędzie cyberbezpieczeństwa opracowane przez TSplus i zintegrowane jako dodatek bezpieczeństwa od wersji 11.50, w celu ochrony serwerów Remote Desktop na całym świecie. Dodanie ochrony przed oprogramowaniem Ransomware było najważniejsze.

Wywiad przeprowadzony w zeszłym tygodniu z okazji wydania RDS-Knight 3.3, Thomas Montalcino, nasz utalentowany programista, podzielił się swoim doświadczeniem:

„Podczas tego etapu nauki dowiedzieliśmy się, że każde oprogramowanie Ransomware wykorzystuje własne mechanizmy do odnajdywania i szyfrowania cennych plików.”

Dlatego zespół programistów zdecydował się na wdrożenie czystych technik wykrywania behawioralnego, które nie opierają się na sygnaturach złośliwego oprogramowania. Dzięki temu system bezpieczeństwa może wykryć oprogramowanie Ransomware, które jeszcze nie istnieje.

„Zepchnęliśmy ochronę tak daleko, jak to możliwe, aby opanować oprogramowanie Ransomware i natychmiast zawiesić jego działanie”

RDS-Knight jest w stanie wykryć ataki ransomware na wczesnym etapie i zatrzymać szyfrowanie danych zanim nastąpi uszkodzenie plików i strata informacji.

Dzięki takim właściwościom nie ma wątpliwości, że RDS-Knight Ransomware Protection jest właściwą bronią do ochrony danych biznesowych przed tymi poważnymi i stale ewoluującymi zagrożeniami. Nie wspominając już o najnowszych usprawnieniach zawartych w najnowszym wydaniu RDS-Knight 3.3. Wersja Ultimate Edition oferuje pięć innych zabezpieczeń dla twojego serwera TSplus:     

  • Ochrona Homeland Access Protection w celu zablokowania dowolnego adresu IP pochodzącego z kraju umieszczonego na czarnej liście.     
  • Brute-Force attacks Defender, blokuje IP  i nie pozwala na połączenie się z błędnymi danymi uwierzytelniającymi.    

 Te dwie powyższe funkcje zawierają teraz obsługę najczęściej wykorzystywanego oprogramowania VNC.   

  • Ograniczenia dotyczące godzin pracy w celu zastosowania wewnętrznych środków bezpieczeństwa.     
  • Jedno kliknięcie, aby zabezpieczyć komputery, zastosować restrykcyjne zasady i ograniczyć mimowolne uszkodzenia.     
  • Endpoint Protection aby ograniczyć dostęp użytkowników do urządzenia.

RDS-Knight to niezbędny pakiet zabezpieczeń, dla wszystkich firm, które chcą chronić swoje serwery TSplus.

Pobierz najnowszą wersję TSplus i wypróbuj sam.

 

Translate »