RDS-Knight to zaawansowane, wydajne i zarazem proste narzędzie gwarantujące bezpieczeństwo w zakresie zdalnych połączeń.

RDS-Knight już od poprzednich swoich wersji oferuje szeroki zakres środków bezpieczeństwa w celu ochrony serwerów RDS:

 

W najnowszej wersji 4.3 RDS-Knight idzie jednak jeszcze dalej: wprowadza niesamowicie przydatną funkcję „Uprawnienia”.

Pulpit nawigacyjny „Uprawnienia” daje administratorom IT narzędzie, o którym marzyli, aby szybko ustawić prawa dostępu dla użytkowników i grup!

To najlepszy sposób ochrony wrażliwych danych przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami.

W systemie Windows uprawnienia do plików są obsługiwane przez system operacyjny. System Windows ma predefiniowaną hierarchię użytkowników, która domyślnie określa zakres dostępu dla każdego profilu użytkownika i automatycznie uniemożliwia dostęp do wrażliwych lokalizacji.

Czasami jednak konieczne jest ręczne skonfigurowanie uprawnień systemu Windows, aby zapobiec różnego rodzaju zagrożeniom.

Staranne zarządzanie uprawnieniami staje się jeszcze ważniejsze, gdy serwer jest narażony na ataki z zewnątrz za sprawą protokołów zdalnego dostępu.

Błędnie skonfigurowane uprawnienia systemu Windows są w takim stopniu powszechne, jak niebezpieczne.

Jeśli ważne pliki nie mają najlepszego możliwego schematu uprawnień, hakerzy, którym uda się połączyć z serwerami dostępu zdalnego, będą mogli swobodnie uruchamiać system plików, co doprowadzi do naruszenia bezpieczeństwa danych.

Zarządzanie uprawnieniami systemu Windows jest często zbyt skomplikowane. RDS-Knight to narzędzie wielofunkcyjne, a więc najnowsze rozwiązanie wydaje się naturalnym postępem w rozwiązywaniu problemów bezpieczeństwa związanych z uprawnieniami.

  • Na nowej karcie Uprawnienia w konsoli zarządzania RDS-Knight administratorzy zobaczą obok siebie listę użytkowników i grup oraz listę dostępnych folderów.

Wszystko jest widoczne w jednym miejscu, co sprawia, że ​​bardzo łatwo można sprawdzić (RDS-Knight Essentials) i edytować uprawnienia (RDS-Knight Ultimate).

Pozwala to uniknąć niejasności i bałaganu na ekranie związanych z natywnym zarządzaniem uprawnieniami systemu Windows.

To świetny dodatek do arsenału, jakim dysponuje RDS-Knight, który jeszcze mocniej zwiększa bezpieczeństwo serwerów. Żadne Ransomware nie będzie w stanie zaatakować i zaszyfrować pliku, do którego użytkownik ma ograniczone prawa!

  • Kontrola bezpieczeństwa: Podczas kontroli systemu dodano podstawowe kontrole bezpieczeństwa:

  • Wdrożono nową bazę danych do przechowywania zdarzeń, adresów IP, raportów o atakach Ransomware i białych list programów. Ta baza danych jest przechowywana w .\ data:

Dzięki temu ulepszeniu w zakresie przechowywania danych historycznych, dziennik zdarzeń bezpieczeństwa jest teraz w stanie dostarczyć pełną historię zdarzeń obejmującą tak odległy okres, jak chcą tego administratorzy.

Filtr pomaga sortować zdarzenia według daty i okresu. W połączeniu z innymi podstawowymi funkcjami kontroli bezpieczeństwa, to ulepszenie zamienia RDS-Knight w prawdziwe narzędzie Audytu Bezpieczeństwa.

Pobierz najnowsze wersje aktualizacji TSplus i RDS-Knight, aby cieszyć się optymalnymi możliwościami programu lub  kup RDS-Knight, aby uzyskać wyższy poziom bezpieczeństwa!

 

Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie oraz w RDS-Knight DokumentacjiRDS-Knight Changelog.

 

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com