Zespół programistów RDS-Tools właśnie zaprezentował nową aktualizację swojego potężnego programu bezpieczeństwa, RDS-Knight. Zainstalowany na serwerach wraz z oprogramowaniem pulpitu zdalnego skutecznie chroni użytkowników zdalnych i serwery, z którymi są połączeni. Jest jeszcze bardziej wydajny, gdy jest używany jako dodatek do rozwiązania TSplus Remote Access. To nowe wydanie wzmacnia integrację Defender z główną funkcją TSplus: portalem aplikacji internetowych.

TSplus zapewnia Pulpit zdalny i narzędzia do publikowania aplikacji, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem Internetu w portalu internetowym TSplus. Chociaż jest to doskonały sposób na udostępnianie aplikacji biznesowych z dowolnego urządzenia za pomocą przeglądarki internetowej, każda forma zdalnego dostępu wiąże się z nieodłącznym ryzykiem.

W rzeczywistości połączenia pulpitu zdalnego są podstawowym nosicielem ataków Brute-Force: hakerzy używają zautomatyzowanych botów do generowania setek tysięcy haseł na minutę i ostatecznie odgadują odpowiednie poświadczenia. Wykonują jedną z najstarszych sztuczek, aby wymusić dostęp do serwera! Gdy są już wewnątrz mogą łatwo ukraść cenne informacje lub zniszczyć cały system. Nawet nieudany atak brute force może mieć negatywny wpływ na wydajność firmy. RDS-Knight 4.2 zintegrowany z TS plus zapewnia wysoką ochronę przed atakami brute-force.

RDS-Knight zapobiega atakom Brute-Force na Web Portal

RDS-Knight oferuje sześć funkcji służących zabezpieczaniu serwerów RDS, w tym wydajny Brute-Force Attacks Defender.

Dzięki tej ochronie każda złośliwa próba otwarcia sesji użytkownika, czy to za pośrednictwem RDP, czy też klienta zdalnego HTML5, jest wykrywana i powstrzymywana, zanim pojawi się problemem. RDS-Knight monitoruje próby logowania i automatycznie umieszcza na czarnej liście podejrzane adresy IP po kilku nieudanych próbach logowania (liczbę określa administrator). Administratorzy mogą łatwo zarządzać tą listą, jak również białymi listami adresów IP, które zostały uznane za nieszkodliwe, za pomocą prostej akcji prawym przyciskiem myszy.

Mimo że tych ogromnych możliwości RDS-Knight można używać z dowolną aplikacją pulpitu zdalnego, zapewnia on najlepszy zestaw zabezpieczeń, gdy jest powiązany z TSplus.

Najnowsza wersja 4.2 zapewnia silniejszą ochronę TSplus dzięki integracji dodatkowego ustawienia: nowej funkcji bezpieczeństwa „Lockout”, która została wprowadzona wraz z wersją TSplus 12.40 i tymczasowo blokuje sesję użytkowników po kilku błędnych próbach logowania do portalu internetowego. RDS-Knight rejestruje teraz wszystkie te próby i powiadamia administratora o zdarzeniu „Lockout” w dzienniku zabezpieczeń.

Administratorzy mogą szybko i łatwo sprawdzić, kto jest odpowiedzialny za używanie niepoprawnych nazw użytkowników. W połączeniu z Brute-Force Defender, jest to bardzo skuteczny sposób na wykrycie wszelkich prób ataku, które odbywają się za pośrednictwem połączenia z tym samym adresem IP przy użyciu różnych nazw użytkowników.

Pobierz wersję RDS-Knight 4.2, aby cieszyć się najlepszą ochroną Twoich serwerów RDS. Wersja próbna TSplus zawiera również najbardziej aktualną i w pełni funkcjonalną edycję tego dodatku bezpieczeństwa.

Źródło: RDS-tools.com

 

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com