RDS-Knight wersja 4.3 została już opublikowana! Posiada ona niesamowitą nową funkcję – pulpit nawigacyjny „Uprawnienia” zapewni administratorom IT narzędzie, o którym marzyli i które pozwoli, aby szybko zarządzać uprawnieniami systemu Windows bez komplikacji związanych z domyślnym schematem zarządzania uprawnieniami systemu Windows. To najlepszy sposób ochrony wrażliwych danych przed złośliwym oprogramowaniem i hakerami. Szczegóły tej innowacji wyjaśniono poniżej.

Uprawnienia do plików są częścią zabezpieczeń i zarządzania systemem Windows, które pozwalają administratorom sieci określić, kto i co może czytać, pisać, modyfikować oraz uzyskiwać dostęp do plików i folderów na serwerze.

W systemie Windows za uprawnienia odpowiada system operacyjny, który domyślnie określa zakres uprawnień dla każdego profilu użytkownika i automatycznie uniemożliwia dostęp do wrażliwych lokalizacji.

Są jednak sytuacje, kiedy konieczne jest ręczne skonfigurowanie uprawnień. Domyślne ustawienia niektórych funkcji i aplikacji nie zawsze są zgodne z najlepszą praktyką „Jak najmniejszych uprawnień”.

Tak często dzieje się, gdy organizacje korzystają z technologii pulpitu zdalnego. Skomplikowane schematy zarządzania uprawnieniami mogą prowadzić do kiepskich konfiguracji uprawnień. Jeśli ważne pliki nie mają najlepszych możliwych zabezpieczeń w tym zakresie, udana próba połączenia ze strony nieuprawnionych użytkowników może szybko doprowadzić do naruszenia bezpieczeństwa danych.

RDS-Knight 4.3 zapewnia najłatwiejszy sposób ustawienia uprawnień do plików!

 RDS-Knight oferuje już szeroką gamę środków bezpieczeństwa, służących do ochrony serwerów RDS, od Brute-Force Attack Defender do Geolokalizacji i Ograniczeń Dostępu w Czasie, po Wykrywanie Ransomware i kwarantannę.

Funkcja One-Click-to-Secure-Desktop znajdująca się w wersji Ultimate daje doskonałą możliwość zaimplementowania trybu „Kiosk” lub innych ograniczonych środowisk użytkownika za pomocą jednego kliknięcia (ZOBACZ WIDEO).

W wersji 4.3 RDS-Knight idzie jeszcze dalej: wprowadza bardzo przydatną funkcję „Uprawnienia”, która daje administratorom narzędzia niezbędne do ograniczania uprawnień użytkownika w ciągu kilku sekund i za pomocą kilku kliknięć! Na nowej karcie „Uprawnienia” w konsoli zarządzania RDS-Knight administratorzy zobaczą obok siebie listę użytkowników i grup oraz listę dostępnych folderów. Wszystko jest widoczne w jednym miejscu, co sprawia, że ​​bardzo łatwo można sprawdzić uprawnienia (RDS-Knight Essentials) i edytować (RDS-Knight Ultimate) dla jednego użytkownika na raz, zwiększając dokładność zastosowanych ograniczeń.

Jest to doskonały dodatek do arsenału narzędzi bezpieczeństwa serwerów, jakim dysponuje RDS-Knight. Żadne oprogramowanie Ransomware nie będzie w stanie zaatakować i zaszyfrować pliku, do którego użytkownik ma ograniczone prawa!

Pobierz i przetestuj RDS-Knight 4.3 za darmo.  

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com