fbpx

Firma TSplus z przyjemnością informuje, że dostępna jest nowa wersja Remote Access z całkowicie odświeżoną funkcją zarządzania farmą serwera. Ostatnie ulepszenia skupiają się na ułatwieniu wdrażania Remote Access na wielu serwerach i zarządzania farmą w sposób zcentralizowany, niezależnie od konfiguracji sieci.

TSplus Remote Access to szybki i łatwy sposób na publikowanie aplikacji biznesowych na centralnym serwerze i dostarczanie ich za pośrednictwem zdalnego pulpitu lub połączeń HTML5 do sieci użytkowników. Remote Access oferuje funkcje Enterprise, w tym menedżer farmy serwerów, równoważenie obciążenia i obsługę przełączania awaryjnego, dzięki czemu jest to skalowalne rozwiązanie dla dużych i złożonych infrastruktur.

W mgnieniu oka wdrażaj Remote Access na farmie wielu serwerów

Funkcja Remote Access Farm umożliwia administratorowi zainstalowanie oprogramowania na kilku serwerach i zarządzanie nimi wszystkimi z jednego punktu. Pojedynczy serwer centralny staje się kontrolerem farmy dla wszystkich innych serwerów aplikacji w farmie, a także serwerem bramy, który działa jako punkt wejścia dla wszystkich użytkowników.

Następnie TSplus oferuje dwa proste sposoby wdrożenia farmy serwerów dla Remote Access:

  1. Opcja 1: Do każdego serwera można uzyskać bezpośredni dostęp z Internetu. W takim przypadku wszystkie typy dostępu do sieci są dostępne bez żadnej konkretnej konfiguracji: klienci Remoteapp i HTML5.
  2. Opcja 2: Tylko portal bramy jest dostępny z Internetu. W takim przypadku może działać jako Reverse Proxy z równoważeniem obciążenia, aby przekierować każde żądanie połączenia zewnętrznego do pierwszego dostępnego serwera. W przeciwnym razie użytkownicy będą łączyć się z przypisanymi im serwerami.

W obu opcjach każdy serwer ma taką samą konfigurację TSplus, te same porty HTTP/HTTPS i, co najważniejsze, wdrożenie nowego serwera aplikacji to tylko kwestia minut (patrz dokumentacja online).

Remote Access V15.5 z przebudowanym Farm Manager. Synchronizacja wszystkich serwerów jednym kliknięciem

Zespół programistów TSplus opracował rozwiązanie, które pozwala jeszcze bardziej ułatwić zarządzanie farmą serwerów. Wersja 15.5 wydana na początku maja zawiera wiele ulepszeń w tej kwestii, oferując całkowicie przebudowany Farm Manager, który poprawia wrażenia użytkownika i upraszcza konfigurację. W skrócie:

  • Wszystkie funkcje Farmy (monitorowanie/równoważenie obciążenia/reverse-proxy/przypisywanie serwerów) są teraz zebrane w jednym unikalnym interfejsie – zakładce Farma – gdzie mają swoje własne okna konfiguracji.
  • Każdy serwer aplikacji wystarczy dodać do farmy tylko raz
  • Wystarczy teraz kliknąć „Synchronizuj aplikacje i ustawienia”, aby wdrożyć każdy nowy parametr na całej farmie serwerów
  • Wdrożono nowoczesny system zaproszeń, w celu łatwego dodania nowego serwera do Farmy z funkcją kopiuj/wklej konfigurację do sterownika farmy.

 

TSplus 15.50 zawiera również wszystkie ulepszenia i poprawki wydane w poprzednich wersjach. Więcej szczegółów można znaleźć w dzienniku zmian TSplus Remote Access.

Pobierz i przetestuj w pełni funkcjonalną wersję Enterprise TSplus Remote Access z 15-dniową bezpłatną wersją próbną.

Translate »