fbpx

tsplus-boxSerwer Terminalowy
Tajemniczo brzmiące pojęcie „serwera terminalowego” w praktyce nie jest skomplikowane. To komputer, na którym zainstalowane są wszystkie programy, pliki i ważne dla Firmy dane. Terminal Serwer jest komputerem który wyświetla wszystkie te informacje na dowolnym monitorze umożliwiając tym samym dostęp do głównego serwera w firmie z dowolnego miejsca posiadającego internet. „Terminal Serwer” jest swego rodzaju narzędziem umożliwiającym wyświetlanie, wprowadzanie i zmianę informacji zawartych na głównym komputerze czyli tzw. Serwerze.
Na rynku jest wiele rozwiązań wykorzystujących Serwer terminali, pulpit zdalny czy połączenie RDP czy RDS. W praktyce jak by tego nie nazwać, chodzi o wykorzystanie jednego mocnego komputera jako komputer – serwer zawierający wszystkie ważne i niezbędne programy i informacje do którego łączą się wszyscy pracownicy – użytkownicy z dowolnego komputera, tabletu czy smartfona.
Jednym z najtańszych rozwiązań na rynku oferujących zdalny pulpit jest Tsplus który wypada najkorzystniej w stosunku cena – funkcjonalność. Tym jednym programem można pracować zdalnie przy użyciu komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Najważniejsze, że nie potrzeba wcale wiedzy specjalistycznej czy dodatkowych programów, aby korzystać z takiego rozwiązania wystarczy przeglądarka internetowa i już mamy nasz firmowy pulpit w przeglądarce WWW.
Ktoś mógłby zapytać po co tak komplikować życie, przecież i tak każdy pracownik musi posiadać komputer, tablet czy telefon by mógł wykonywać prace zdalnie. Odpowiedzi na takie pytanie jest kilka a najważniejszymi korzyściami z pracy zdalnej są:

* oszczędności finansowe (często wystarczy jedna licencja oprogramowania specjalistycznego zamiast kilku)
* łatwość w kontroli danych firmy (wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu)
* kontrola wykonanej pracy (karda kierowników czy z racji gromadzenia danych w jednym miescu łatwo może zobaczyć efekty pracy swoich podwładnych)
* Łatwiej zabezpieczyć dane (backup) na jednej maszynie niż kliku
* Swoboda miejsca pracy (możemy pracować z dowolnego miejsca)

Dodatkowo jeśli istnieje potrzeba wykonania wydruku nie ma z tym problemu jeśli firma jest rozproszona tzn ma wiele biur lub wykonuje się prace zdalnie z domu bez problemu wykonasz wydruk z serwera terminali z użyciem wirtualnej drukarki wydruk z serwera będzie dostępny na dowolnej drukarce w biurze lub w twoim domu

Dla bardzo dużych firm przygotowaliśmy Load Balancing – czyli mechanizm pozwalający rozdzielić obciążenie na kilka serwerów tak aby zawsze łatwo i szybko użytkować zdalny pulpit RDP. Program sam dobiera który serwer jest najmniej obciążony i z nim zostanie połączony użytkownik chcący pracować zdalnie na serwerze.

Kwestie bezpieczeństwa pracy też nie zostały pominięte TSplus wyposażono w mechanizm RDP Defender czyli rodzaj zapory blokującej możliwość połączenia w sytuacji kiedy występuje kilkukrotne błędne podanie nazwy użytkownika i hasła nasz serwer terminali nie pozwoli na połączanie pulpitu zdalnego z adresu IP które próbuje się logować ale podaje złe dane dostępu. Taki  mechanizm obronny zabezpiecza serwer pulpitu zdalnego kiedy pojawiają się próby łamania hasła.
Praca w serwerze terminali jest także zabezpieczona dzięki szyfrowanemu połączeniu z użyciem certyfikatu SSL. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów aby zabezpieczyć połączenie pulpitu zdalnego wystarczy skorzystać darmowej opcji w programie Tsplus i samemu wygenerować bezpłatny zaufany certyfikat zabezpieczenia w pięciu prostych krokach. Szyfrowanie połączenia pulpitu zdalnego z pewnością zabezpieczy poufne dane, wydruki zdalne i wszelkie operacje jakich możemy dokonać podczas pracy zdalnej na serwerze.

Translate »