TSplus opublikował ostatnio ważną aktualizację. Zmiany koncentrują się na poprawie funkcji bezpieczeństwa i wprowadzeniu nowych opcji, które umożliwiają bezpieczny i niezawodny zdalny dostęp. Poniższy artykuł zawiera przegląd nowych funkcji TSplus 12.30.

TSplus z dumą prezentuje nowy poziom zabezpieczeń dla użytkowników portalu internetowego. Opcję bezpieczeństwa uwierzytelniania dwuczynnikowego dla portalu internetowego można teraz włączyć za pomocą SMS-a. 

Jak działa TSplus 2FA?

TSplus Two Factor Authentication (Dwuczynnikowe uwierzytelnianie TSplus) zostało wprowadzone w wersji 12 jako dodatkowy sposób zabezpieczenia dostępu do portalu aplikacji internetowych. TSplus oferuje szeroką gamę narzędzi, aby zapewnić bezpieczne zdalne połączenia. Serwery i użytkownicy są chronieni za pomocą rozmaitych rozwiązań – od wbudowanego serwera WWW Https po bezpłatne certyfikaty SSL i osobiste poświadczenia internetowe.

Jednakże, ponieważ techniki ataków cybernetycznych stają się coraz bardziej zaawansowane, do ich zwalczania potrzebne są potężne narzędzia bezpieczeństwa. Opieranie się wyłącznie na hasłach i nazwach użytkowników może narazić organizacje na kradzież danych i w efekcie poważne problemy w działalności. TSplus 2FA dla wersji Mobile Web i Enterprise oferuje dodatkową warstwę zabezpieczeń. Program wymaga dwuetapowego procesu weryfikacji, aby otworzyć sesję na portalu internetowym. Oprócz poświadczeń użytkownicy będą musieli wprowadzić unikalny i tymczasowy kod wygenerowany na oddzielnym urządzeniu (takim jak smartfon), aby się zalogować. Takie rozwiązanie zapobiega złośliwemu dostępowi do sesji użytkownika za pomocą skradzionego hasła.

Ta metoda wymaga zainstalowania aplikacji uwierzytelniającej (np. Google lub Microsoft Authenticator, Authy …) na urządzeniu użytkownika. Następnie użytkownik skanuje kod QR wyświetlany na portalu internetowym przy pierwszym połączeniu, aby uwierzytelnić urządzenie. Aplikacja jest wówczas w stanie wygenerować nowy kod przy każdym połączeniu, nawet gdy urządzenie jest w trybie offline.

TSplus 12.30 integruje drugą metodę korzystania z funkcji 2FA: kod weryfikacyjny można teraz wysłać przez SMS. W AdminTool Administrator ma dostęp do pełnego pulpitu nawigacyjnego dla 2FA, gdzie może łatwo skonfigurować użytkowników, wybrać wybraną metodę weryfikacji (na użytkownika), zarządzać ustawieniami SMS i bezpośrednio przetestować funkcję. Z 30-dniową wersją próbną jest dostarczanych 50 SMS-ów (10 użytkowników). Administrator może również zezwolić na obie metody. W takim przypadku użytkownik przy pierwszym połączeniu będzie mógł wybrać swoją ulubioną opcję weryfikacji.

Pełny proces konfiguracji funkcji uwierzytelniania TSplus Two Factor Authentication opisano szczegółowo w podręczniku użytkownika. Jest prosty, elastyczny i wydajny!

Najnowsze ulepszenia TSplus zapewniają wysoką kompatybilność z Windows 10 1903 „Aktualizacja z maja 2019” dla wersji Pro, Education i Enterprise. Szczegóły tych zmian i innych poprawek zawartych w wersji 12.30 można sprawdzić w dzienniku zmian.

Dodatkowo zaktualizowany został unikalny dodatek zabezpieczający do TSplusa – RDS-Knight, a jego najnowsza wersja 4.2 jest oferowana jako wersja próbna z TSplus 12.30.

Pobierz najnowszą wersję TSplus na 15-dniową wersję próbną.

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com