Jesteśmy alternatywą dla dużych graczy, takich jak Citrix i Microsoft, i zapewniamy rozwiązania dostępu zdalnego dla mniejszych i średnich firm, które nie mają wielkich budżetów IT.

Olivier Benoit, CEO TSplus. Wielki grecki filozof Heraklit powiedział kiedyś: „Zmiana jest jedyną stałą w życiu”. To powiedzenie nadal obowiązuje w dzisiejszych krytycznych czasach. A nawet tym bardziej, biorąc pod uwagę zamieszanie, które COVID-19 wniósł do życia ludzi na całym świecie. Biura ulegają decentralizacji, ponieważ wiele firm zapewnia swoim pracownikom opcję „pracy z domu”.

Chociaż stworzenie zdalnego biura wydaje się względnie bezpiecznym działaniem, z technicznego punktu widzenia zapewnienie firmom bezpiecznego zdalnego dostępu do pulpitu, dostępu do sieci i dostępu VPN do swoich pracowników okazuje się dość trudne. Hakerzy i złośliwe oprogramowania, w tym oprogramowanie ransomware, działają w Internecie w sposób trudny do opanowania, zagrażając informacjom logowania i danym firmowym. W dzisiejszych czasach nawet silne hasła nie wystarczą, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Wyzwania te były powszechne nawet w czasach przed COVID-19, kiedy trend BYOD (Bring Your Own Device) zyskiwał coraz większą popularność wśród pracodawców. Jednak pracownicy nie chcieli pozwolić swoim firmom na konfigurowanie uprawnień na ich urządzeniach. Opowiadali się za oddzieleniem osobistego od korporacyjnego elektronicznego obszaru roboczego. „Klasyczne, łączenie osobistego telefonu z korporacyjnym serwerem, pozwalające firmie na kontrolę nad Twoim telefonem, jest niepraktyczne dla wielu osób. Może być również bardzo kosztowne zarówno dla użytkowników końcowych, jak i dla firm” – zauważa Olivier Benoit, CEO TSplus

TSplus należy do nielicznych, najlepszych alternatyw Citrix / TSE i RDS. To rewolucja w świecie zdalnego bezpieczeństwa pulpitu i udostępniania aplikacji. TSplus odpowiada na wyzwania stojące przed pracą zdalną. Ponieważ pracownicy są zdecentralizowani, a ich urządzenia końcowe są rozproszone po całym świecie, zapewnienie bezpieczeństwa tego zaplecza jest równie istotne. To jest punkt, na którym TSplus koncentruje się najbardziej. „Jesteśmy alternatywą dla dużych graczy, takich jak Citrix i Microsoft, i zapewniamy rozwiązania zdalnego dostępu dla mniejszych i średnich firm, które nie mają wysokich budżetów IT” – wyjaśnia Benoit.

Pakiety oprogramowań oferowane przez TSplus, takie jak TSplus Security Essentials i TSplus Ultimate Protection, zapobiegają nieautoryzowanym otwarciom sesji zdalnych, tworzą czarną listę podejrzanych adresów IP i ograniczają nieudane próby logowania. Są w stanie również kontrolować czas, przez jaki użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do serwerów zdalnych.

Uprawnieniami do folderów i plików można łatwo zarządzać, a ochrona przed oprogramowaniem Ransomware powstrzymuje ataki tego typu zanim zdążą zagrozić naszym zasobom. Rozwiązania te oferują funkcjonalność, która jest niezwykle konkurencyjna w stosunku do popularnych oprogramowań dostępnych w branży. Jednocześnie rozwiązania TSplus mogą obsługiwać zarówno duża, jak i małe oraz średnie firmy w ramach ich budżetów.

Inne uderzające cechy rozwiązań bezpieczeństwa dostarczanych przez TSplus to ich skalowalność i możliwość włączenia do sieci dowolnej aplikacji Windows. Aby ułatwić życie swoim klientom, firma zapewnia funkcję Single Sign-On i jednorazową instalację wtyczek do przeglądarki.

Aby nadać kierunek rozwoju swoich produktów i usług, TSplus niezmiennie utrzymuje kontakt ze  swoimi klientami, których zaangażowanie jest istotnym elementem podczas tworzenia strategii ewolucji oprogramowania. TSplus stosuje się do najlepszych praktyk przyjętych w branży i spełnia oczekiwania klientów w najszybszy i najbardziej efektywny sposób. „Zaangażowanie klientów jest głównym aspektem nie tylko technicznej części rozwoju, ale także celów, które sobie wyznaczyliśmy jako firma” – informuje Benoit.

Mówiąc o jednym ze swoich zadowolonych klientów, Benoit podaje przykład, gdy klient przez dłuższy czas korzystał z zabezpieczeń Citrix. Firma była rozproszona po wielu biurach w dużym regionie. Jednak z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się globalnej pandemii, pracownicy rozpoczęli pracę z domów. Zapewnienie bezpiecznego zdalnego dostępu i zabezpieczenie połączeń dla każdego z nich stało się wyzwaniem. Ponadto kontynuacja wdrażania Citrix na tak szeroką skalę stała się również wyzwaniem finansowym. Sytuacja ta spowodowała szereg nieprzewidzianych komplikacji, ponieważ konieczne było utrzymanie bezpieczeństwa i przestrzeganie federalnych przepisów o ochronie danych.

Po przeanalizowaniu potrzeb klienta, firma TSplus zaangażowała się w testowanie i tworzenie alternatywnych rozwiązań w ramach swojej funkcjonalności. Po kilkumiesięcznej  pracy z klientem, TSplus zaczął wdrażać bardzo duże przedsięwzięcie – wiele tysięcy użytkowników było rozproszonych w wielu lokalizacjach. Głęboka współpraca firmy z klientem pomogła wspomnianej firmie obniżyć ogólne koszty ponownej licencji Citrix o około 80 %.

Mając na koncie niezliczoną ilość podobnych historii zakończonych sukcesem i potwierdzających niezawodność i skuteczność oferowanych rozwiązań, zespół z francuskiej firmy TSplus kroczy ku przyszłości z pewnością siebie. TSplus planuje wkrótce rozszerzyć swoją obecność w Stanach Zjednoczonych, wprowadzając kilka nowych wersji oprogramowania, najlepiej przystosowanych do sytuacji awaryjnych, takich jak obecna sytuacja COVID-19 na całym świecie.

źródło: EnterpriseSecurityMagazine

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com