Od 2017 r. Server Genius jest praktycznym dodatkiem do TSplus Remote Access, służącym do śledzenia i raportowania użycia, wydajności i kondycji infrastruktur zdalnego pulpitu. Dziś TSplus zapowiada zupełnie nową wersję oprogramowania. Dawny Server Genius został przebudowany od podstaw i staje się teraz Server Monitoring – potężnym i przyjaznym dla użytkownika samodzielnym narzędziem do szczegółowego monitorowania sieci korporacyjnych.

TSplus Server Monitoring został opracowany w celu zbierania, wyświetlania i raportowania szeregu krytycznych informacji: stanu sprzętu serwera i wykorzystania zasobów, ruchu w witrynie i dostępności, a także informacji dotyczących sesji użytkowników pulpitu zdalnego i powiązanej aktywności.

Monitorowanie serwera w czasie rzeczywistym pod kątem wykorzystania i wydajności

Server Monitoring  pomaga administratorom sieci w codziennych zadaniach, dostarczając dla każdego serwera informacje dotyczące wykorzystania sprzętu, jednoczesnych połączeń i zachowań użytkowników podczas monitorowanych sesji. Jest to przykładowo świetny sposób na wykrycie, które aplikacje są popularne, a które zaniedbywane – a to bardzo pomocne przy obliczaniu budżetów IT i licencyjnych. Program pokazuje również, kiedy serwery są przeciążone, co może oznaczać, że czas na aktualizację serwerów lub reorganizację godzin pracy, która pozwoli zaoszczędzić na kosztach IT.

Server Monitoring  śledzi również stabilność i ruch na stronach internetowych, wykrywając, kiedy ich wykorzystanie jest największe – co może powodować wydłużenie czasu odpowiedzi lub awarię serwera. Dzięki temu można podjąć działania, zanim wspomniane zjawisko wpłynie na krytyczne usługi (patrz zrzut ekranu Witryny).

W wersji 5, Server Monitoring oferuje praktyczny sposób wykonywania regularnych raportów na temat stanu sieci, dzięki czemu działy IT – mając dostęp do najlepszych informacji – mogą zaplanować konserwację, aktualizacje i upgrade sieci,.

Rozwiązanie zapewnia zarówno raporty w czasie rzeczywistym, jak i historyczne, które można w pełni spersonalizować, między innymi za pomocą własnego logo marki lub firmy, wybranego zakresu czasu, grafiki, danych, czcionek i znaków wodnych. Te profesjonalne raporty można następnie wyeksportować do programu Excel i wydrukować lub bezpośrednio udostępnić reszcie zespołu i kadrze kierowniczej za pośrednictwem zaplanowanej wiadomości e-mail (patrz zrzut ekranu Raporty).

Łatwe w użyciu i wydajne oprogramowanie do administrowania serwerem

Server Monitoring to idealne narzędzie do centralnego monitorowania złożonej infrastruktury sieciowej z farmą serwerów i wieloma podłączonymi klientami. Konsola administracyjna jest prosta i przyjazna dla użytkownika, a każdy monitorowany serwer wymaga zainstalowania jedynie małego agenta monitorującego. Dzięki temu konfiguracja i monitorowanie wielu serwerów jest bezbolesne i szybkie.

Server Monitoring obejmuje zaawansowany system alertów i możliwość ustawienia konfigurowalnych progów dla sytuacji docelowych, takich gdy wolne miejsce na dysku sięga 20% lub gdy czas ładowania strony internetowej przekracza 3 sekundy (patrz zrzut ekranu Alerty).

Oprogramowanie oferuje wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające skutecznie nadzorować sieć firmową i stale utrzymywać serwery w dobrym stanie. Aby dowiedzieć się więcej o wymaganiach wstępnych i instalacji, przeczytaj podręcznik użytkownika online.

TSplus Server Monitoring V5 jest dostępny jako w pełni funkcjonalna 15-dniowa wersja próbna!

Pobierz trial, aby przetestować już teraz.

 

Translate »