fbpx

W styczniu 2023 r. firma TSplus wydała nową główną wersję swojego podstawowego produktu Remote Access. Oprogramowanie umożliwia udostępnianie aplikacji Windows w sieci i ich zdalne dostarczanie do dowolnego urządzenia i lokalizacji. Wersja 16 zawiera między innymi znaczące ulepszenia w zakresie zabezpieczeń portali internetowych.

Na początku lutego, TSplus – ogłosiwszy wyniki za 2022 rok – wyznaczył także swoje wyzwania na 2023 rok. Jasna strategia rozwoju ma na celu wynieść oprogramowanie Remote Access na szczyt rozwiązań zdalnego pulpitu. Głównymi elementami, wokół których będzie koncentrował się rozwój TSplus Remote Access jest – istotne dla nas od początku – bezpieczeństwo systemów oraz danych. Aby dać temu wyraz, opcja zabezpieczeń 2FA (Two Factor Authentication) dla portalu aplikacji Web została rozszerzona na wszystkie typy połączeń, w tym podczas korzystania z lokalnego klienta połączenia.

Remote Access w wersji 16 – wielki krok w kierunku bezpieczeństwa danych portalu internetowego

W odpowiedzi na rosnące obawy klientów korporacyjnych, którzy dążą do zwiększenia bezpieczeństwa swoich infrastruktur IT, programiści TSplus wprowadzili istotne ulepszenie w Remote Access. Dotyczą one bezpiecznego przechowywania poświadczeń sieciowych niezbędnych do otwarcia sesji w internetowym portalu aplikacji.

Począwszy od wersji 15.70 ochrona tego procesu zostaje wzmocniona. Poświadczenia sieciowe są teraz bezpiecznie przechowywane w oprogramowaniu i szyfrowane przy użyciu 2048-bitowego klucza RSA, zgodnie z najnowocześniejszymi praktykami bezpieczeństwa. Szyfrowanie jest domyślnie włączone, zapewniając najlepszą ochronę poufnych danych, wymienianych za pośrednictwem połączeń zdalnego dostępu.

W celu optymalnego bezpieczeństwa, zostały również dodane dodatkowe ustawienia, takie jak ikona oka, pozwalająca ukryć lub pokazać hasło. Biblioteka OpenSSL została zaktualizowana do najnowszej wersji (1.1.1t), aby umożliwić administratorom bezpłatne uzyskanie silnego certyfikatu SSL. Jak zwykle programiści TSplus upewnili się, że Remote Access V16 jest w pełni kompatybilny z najnowszymi aktualizacjami dla Windows Server 2022, aby zapobiec blokowaniu oprogramowania przez zaporę systemu Windows.

Wydano także nową wersję LTS (Long Term Support) 15 Remote Access, odzwierciedlające wszytkie te zmiany. Zawarte są tutaj wszystkie poprawki i ulepszenia Remote Access V16, a sam LTS obsługiwany będzie do stycznia 2025 r. Migracja z wersji 12 i starszych jest teraz w pełni dostępna.

Poprawa jakości wrażeń użytkowników Remote Access. Ciąg dalszy..

Drugim głównym projektem w 2023 roku jest dla TSplus koncentracja na ulepszaniu doświadczeń użytkownika. Dokonaliśmy już istotnych kroków w tym obszarze w 2022 r., ulepszając interfejs i oferując oprogramowanie, które jest łatwe w obsłudze, wdrażaniu i zarządzaniu. Zrewidowaliśmy i udoskonaliliśmy nasze rozwiązanie od strony designu i organizacji funkcji, zaczynając od Farm Managera. Te wysiłki znajdują swą kontynuację w nowej wersji Remote Access, np. ulepszając środowisko użytkownika 2FA dla aktywacji SMS.

A propos logowania, logowanie do Portalu licencji zostało połączone z wydaniem wersji 16, aby zapewnić obecnym klientom i partnerom łatwy sposób aktualizacji licencji, oferując jeden unikalny interfejs dla wszystkich.

W Remote Access V16 zawarte są także inne liczne ustawienia i poprawki, unowocześniając oprogramowanie i ulepszając jego funkcje. Pełną listę można sprawdzić w dzienniku zmian online .

TSplus Remote Access można pobrać w bezpłatnej wersji próbnej (wersja 15-dniowa).

FREE TRIAL

Translate »