Pracodawcy na całym świecie zmuszeni są stawić czoła sytuacji związanej z pandemią COVID-19, wielu z nich w trybie szybkim wdraża w swoich firmach zasady pozwalające pracownikom na pracę z domu. Chociaż technologia pracy zdalnej może zapewnić bezpieczeństwo pracowników oraz ciągłość funkcjonowania firmy w czasie kryzysu, może również generować potencjalne zagrożenia dla przedsiębiorstw.

Korzystanie z dostępu zdalnego może zwiększyć ryzyko cybernetyczne

W ciągu kilku tygodni pandemia koronawirusa zaburzyła życie osobiste i biznesowe na całym świecie.

Miliony ludzi są teraz zmuszone do pracy z domu w pełnym wymiarze godzin, zwykle przy użyciu dowolnego dostępnego sprzętu i przestrzeni roboczej… W wielu przypadkach oznacza to używanie osobistego laptopa lub źle zabezpieczonego urządzenia mobilnego. Niestety bezpieczeństwo tych urządzeń jest poza bezpośrednią kontrolą działu IT firmy. Co niesie ze sobą znaczne ryzyko zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

Oprogramowanie do zdalnego dostępu to obosieczny miecz. Jeśli coś pójdzie nie tak i haker uzyska do niego dostęp, będzie miał pełny dostęp do zasobów firmy. Niestety, oszuści i cyberprzestępcy doskonale zdają sobie z tego sprawę i starają się wykorzystać niedoświadczenie milionów nowych, nieostrożnych, zdalnych pracowników.

FBI niedawno wydało ostrzeżenie o znacznym wzroście liczby ataków przy użyciu protokołów RDP. Agencja ostrzega, że przestępcy opracowali nowe techniki hakowania sesji PROW. Ataki ransomware również stanowią bardzo poważne zagrożenie. Pierwszą agencją, która wszczęła alarm w związku narastającym w ostatnim czasie zagrożeniem  był  Zespół ds. Cyberbezpieczeństwa francuskiego rządu CERT-FR. Agencja bezpieczeństwa ostrzegała, że zorganizowane grupy cyberprzestępców opierających swe działania o Ransomware zaatakowały kilka lokalnych sieci rządowych w tym kraju.

TSplus Advanced Security to obowiązkowe narzędzie do zdalnego bezpieczeństwa cybernetycznego

Korzystanie z dostępu zdalnego zwiększa liczbę i typy punktów dostępu do sieci firmy, a zatem w sposób nieunikniony zwiększa również liczbę i typy punktów wtargnięcia, które mogą być niewłaściwie wykorzystywane przez cyberprzestępców. Dlatego punkty te muszą być skutecznie zabezpieczone, w przeciwnym razie firma może stracić kontrolę nad krytycznymi danymi i ponieść poważne konsekwencje.

Aby pomóc w zabezpieczeniu systemów wykorzystywanych między innymi w celu stworzenia biur domowych, TSplus opracował Advanced Security, unikalny zestaw narzędzi do bezpieczeństwa cybernetycznego. To rozwiązanie  dedykowane, zapewniające bezpieczeństwo korzystania z pulpitu zdalnego. TSplus Advanced Security oferuje do siedmiu istotnych zabezpieczeń, w tym:

  1. Ograniczenie dostępu do sieci korporacyjnych, poprzez ścisłe kontrolowanie, kto może połączyć się z serwerem, kiedy, skąd i jak (z jakiego urządzenia).
  2. Zablokowanie dostępu do poufnych danych, aplikacji i zasobów hostowanych na centralnym serwerze
  3. Blokowanie ataków Brute-Force i Ransomware, zanim mogą wystąpić poważne szkody

Odkryj TSplus Advanced Security

W połączeniu z podstawowymi środkami ostrożności, takimi jak silne hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe, to narzędzie jest najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym zmniejszenie ryzyka naruszenia bezpieczeństwa.

Advanced Security funkcjonuje w dwóch wersjach, będących odpowiedzią na różne potrzeby: Essentials (cztery funkcje) i Ultimate Protection (siedem funkcji). Wersja testowa pozwala organizacjom wypróbować wszystkie możliwości tego niezawodnego narzędzia bezpieczeństwa przez 15 dni za darmo. Dzięki Dziennikowi Zdarzeń Bezpieczeństwa można sprawdzić skuteczność jego działania niemal natychmiast po instalacji.

Czytaj więcej na temat TSplus Advanced Security lub Pobierz i wypróbuj!

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com