fbpx

TSplus niedawno wydał wersję 6.4 swojego oprogramowania do cyberbezpieczeństwa – Advanced Security – które specjalizuje się w bezpieczeństwie zdalnego pulpitu. Ta najnowsza wersja zawiera znaczne ulepszenia w zakresie wydajności, dzięki czemu ochrona zdalnych połączeń i zawartości serwerów jest skuteczniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególnie dotyczy to zwalczania ataków KillNet .

Powiązani z Putinem hakerzy z KillNet atakują

30 stycznia co najmniej 14 ośrodków medycznych w całych Stanach Zjednoczonych, w tym Stanford Healthcare, Duke University Hospital i Cedars-Sinai, stało się celem ataków typu rozproszona odmowa usługi (DDoS) . W odpowiedzi na to zagrożenie, TSplus dodał ponad 16 000 nowych adresów IP do listy hakerskich adresów IP w obrębie funkcji Advanced Security. Szczególna uwaga została skupiona właśnie na usprawnieniu zwalczania ataków KillNet DDoS. Ta unikalna funkcja automatycznie blokuje miliony dobrze znanych cyberprzestępczych adresów IP, oferując użytkownikom skuteczną i wyraźną ochronę przed atakami.

Funkcja Hacker IP Protection skutecznym orężem w walce ze współczesnymi zagrożeniami

Nowe adresy IP dodane do listy, zostały wybrane specjalnie z myślą o członkach grupy KillNet . Ta funkcja oferuje rozwiązanie dla instytucjonalnych i publicznych użytkowników  Advanced Security, którzy są najbardziej narażeni na tego typu ataki.

KillNet to prorosyjska aktywistyczna grupa hakerska, która zyskała rozgłos dzięki cyberatakom DoS i DDoS na instytucje rządowe i prywatne firmy w kilku krajach, dokonywanych podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku. Założyciel grupy, utworzonej około marca 2022 roku, nazywa się „Killmilk ”. W 2022 roku hakerzy przeprowadzili wiele ataków na instytucjonalne i rządowe strony internetowe w co najmniej siedmiu państwach europejskich, a także w Stanach Zjednoczonych i Japonii. Ataki te miały na celu utrudnienie działań wspierających Ukrainę poprzez uniemożliwienie dostępu do platform, kradzież informacji i zniszczenie systemów produkcyjnych.

Ochrona przed atakami KillNet i dużo więcej…

Oprócz udoskonalonej ochrony przed atakami KillNet , Advanced Security w wersji 6.4.2.20 zawiera również ulepszenia wydajności w zakresie innych dotychczasowych funkcji – Ograniczenia godzin pracy – Working Hours Restiction, Ochrony przed Bruteforce, Ochrona przed Ransomware i wszelkich zdarzeń związanych z bazą danych. Aktualizacje te obejmują linię poleceń umożliwiającą dodawanie programów z białej listy oraz ulepszoną reaktywność podczas analizowania zdarzeń.

Aktualizacja zawiera ponadto kilka poprawek.

Aby dowiedzieć się więcej o Advanced Security 6.4, odwiedź internetowy dziennik zmian. Oprogramowanie jest dostępne do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej TSplus.

 

POBIERZ DARMOWĄ WERSJĘ PRÓBNĄ

Translate »