W styczniu pojawiło się  nowe wydanie TSplus w wersji 12.20, które prezentuje nowy, przejrzysty wygląd. Oprócz całkowitej zmiany Admintool i uproszczonej organizacji wszystkich ustawień i narzędzi konfiguracyjnych, wersja 12.20 oferuje nowy dodatek: dwuczynnikowe uwierzytelnianie (2FA). Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj artykuł poniżej.

TSplus zwiększa bezpieczeństwo dostępu do sieci Web

W TSplus bezpieczeństwo od dawna jest głównym priorytetem. Administratorzy mogą wybierać spośród szerokiej gamy opcji wymuszających reguły ochronne dla swoich użytkowników i zdalnych serwerów. Kilka przykładów dostępnych narzędzi: Active Directory, dane sieciowe, certyfikaty SSL.

W miarę, jak zagrożenia zmieniają się i rosną, specjaliści ds. Bezpieczeństwa TSplus przeprowadzają wyczerpujące badania, aby stawić czoła obecnym zagrożeniom i przygotować się na wyzwania jutra. Tak narodził się RDS-Knight, wyjątkowy i niesamowity dodatek bezpieczeństwa zapewniający do sześciu funkcji ochronnych dla RDS. Aby przeczytać więcej, sprawdź stronę internetową TSplus Advanced Security.

Nowe narzędzie 2FA uzupełnia ten arsenał, dodając dodatkową warstwę zabezpieczeń do portalu internetowego aplikacji TSplus.

TSplus 2FA to więcej niż  hasło

Klient TSplus HTML5 umożliwia użytkownikom zdalne łączenie się z aplikacjami biznesowymi, kiedy tylko chcą, gdziekolwiek się znajdują, za pomocą przeglądarki internetowej. Portal aplikacji internetowych TSplus to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom elastyczność pracy z domu lub podczas podróży. Można go łatwo skonfigurować, a administratorzy mogą go dostosować dla własnych potrzeb i wygody.

Ponieważ jednak komputery i ich dane przenoszą się do chmury, a granica pomiędzy miejscem pracy a przestrzenią osobistą jest zatarta, wcześniejsze rozwiązania zabezpieczające nie wystarczają już do zapewnienia bezpieczeństwa sieci korporacyjnych.

Poleganie na zwykłych nazwach użytkowników i hasłach do zabezpieczania kont internetowych nie jest już uważane za bezpieczne. Zespół programistów w TSplus zauważył to i stworzył lepsze rozwiązanie.

Przedstawiamy uwierzytelnianie dwuetapowe!

Ten nowy dodatek jest dostępny w wersji 12 TSplus  jako 30-dniowa wersja próbna dla 10 użytkowników!

Uwierzytelnianie w dwóch aspektach stało się ostatnio podstawą cyberbezpieczeństwa, ponieważ drastycznie zmniejsza ryzyko włamań: uniemożliwia dostęp do sesji użytkowników, nawet jeśli ktoś zna ich hasło.

W jaki sposób? Łączy dwa różne czynniki, aby ukończyć proces logowania i osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa:

  • Dane uwierzytelniające użytkownika (Log-on / Password)
  • Bezpieczny kod (generowany przez aplikację uwierzytelniającą na smartfonie / tablecie / Smartwatch)

Użytkownicy zawsze potrzebują obu informacji, aby zalogować się do sesji: swoje osobiste hasło i losowy numer weryfikacyjny wyświetlany na urządzeniu mobilnym.

Jest szybki, intuicyjny i prosty w realizacji.

Dzięki TSplus 2FA wbudowanemu w portal internetowy lub aplikację mobilną użytkownicy mogą uwierzytelniać za pomocą silnych i pozbawionych tarcia haseł wyświetlanych na swoich urządzeniach mobilnych, nawet gdy urządzenia te są w trybie off-line. Wystarczy jedno dotknięcie aplikacji uwierzytelniającej, aby wygenerować dynamiczne, jednorazowe kombinacje numerów (kody weryfikacyjne są generalnie resetowane co 30 sekund), aby uzupełniać statyczne nazwy użytkowników i hasła z dodatkowym zabezpieczeniem. Oznacza to, że nawet jeśli hasła zostały nabyte, nie można ich ponownie wykorzystać ani sprzedać.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest zaprojektowane do pracy z portalem internetowym TSplus i aplikacją TSplus dla urządzeń mobilnych (klienci mogą używać tego samego kodu, jeśli jest to to samo urządzenie!). Wreszcie TSplus udostępnia to narzędzie jako dodatek: licencja jest ważna „na serwer”, co nie ma miejsca w przypadku innych rozwiązań „na użytkownika”dostępnych 2FA na rynku.

Translate »