W styczniu pojawiło się  nowe wydanie TSplus w wersji 12.20, które prezentuje nowy, przejrzysty wygląd. Oprócz całkowitej zmiany Admintool i uproszczonej organizacji wszystkich ustawień i narzędzi konfiguracyjnych, wersja 12.20 oferuje nowy dodatek: dwuczynnikowe uwierzytelnianie (2FA). Aby uzyskać więcej informacji przeczytaj artykuł poniżej.

TSplus zwiększa bezpieczeństwo dostępu do sieci Web

W TSplus bezpieczeństwo od dawna jest głównym priorytetem. Administratorzy mogą wybierać spośród szerokiej gamy opcji wymuszających reguły ochronne dla swoich użytkowników i zdalnych serwerów. Kilka przykładów dostępnych narzędzi: Active Directory, dane sieciowe, certyfikaty SSL.

W miarę, jak zagrożenia zmieniają się i rosną, specjaliści ds. Bezpieczeństwa TSplus przeprowadzają wyczerpujące badania, aby stawić czoła obecnym zagrożeniom i przygotować się na wyzwania jutra. Tak narodził się RDS-Knight, wyjątkowy i niesamowity dodatek bezpieczeństwa zapewniający do sześciu funkcji ochronnych dla RDS. Aby przeczytać więcej, sprawdź stronę internetową RDS-Knight.

Nowe narzędzie 2FA uzupełnia ten arsenał, dodając dodatkową warstwę zabezpieczeń do portalu internetowego aplikacji TSplus.

TSplus 2FA to więcej niż  hasło

Klient TSplus HTML5 umożliwia użytkownikom zdalne łączenie się z aplikacjami biznesowymi, kiedy tylko chcą, gdziekolwiek się znajdują, za pomocą przeglądarki internetowej. Portal aplikacji internetowych TSplus to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą zapewnić swoim pracownikom elastyczność pracy z domu lub podczas podróży. Można go łatwo skonfigurować, a administratorzy mogą go dostosować dla własnych potrzeb i wygody.

Ponieważ jednak komputery i ich dane przenoszą się do chmury, a granica pomiędzy miejscem pracy a przestrzenią osobistą jest zatarta, wcześniejsze rozwiązania zabezpieczające nie wystarczają już do zapewnienia bezpieczeństwa sieci korporacyjnych.

Poleganie na zwykłych nazwach użytkowników i hasłach do zabezpieczania kont internetowych nie jest już uważane za bezpieczne. Zespół programistów w TSplus zauważył to i stworzył lepsze rozwiązanie.

Przedstawiamy uwierzytelnianie dwuetapowe!

Ten nowy dodatek jest dostępny w wersji 12 TSplus  jako 30-dniowa wersja próbna dla 10 użytkowników!

Uwierzytelnianie w dwóch aspektach stało się ostatnio podstawą cyberbezpieczeństwa, ponieważ drastycznie zmniejsza ryzyko włamań: uniemożliwia dostęp do sesji użytkowników, nawet jeśli ktoś zna ich hasło.

W jaki sposób? Łączy dwa różne czynniki, aby ukończyć proces logowania i osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa:

  • Dane uwierzytelniające użytkownika (Log-on / Password)
  • Bezpieczny kod (generowany przez aplikację uwierzytelniającą na smartfonie / tablecie / Smartwatch)

Użytkownicy zawsze potrzebują obu informacji, aby zalogować się do sesji: swoje osobiste hasło i losowy numer weryfikacyjny wyświetlany na urządzeniu mobilnym.

Jest szybki, intuicyjny i prosty w realizacji.

Dzięki TSplus 2FA wbudowanemu w portal internetowy lub aplikację mobilną użytkownicy mogą uwierzytelniać za pomocą silnych i pozbawionych tarcia haseł wyświetlanych na swoich urządzeniach mobilnych, nawet gdy urządzenia te są w trybie off-line. Wystarczy jedno dotknięcie aplikacji uwierzytelniającej, aby wygenerować dynamiczne, jednorazowe kombinacje numerów (kody weryfikacyjne są generalnie resetowane co 30 sekund), aby uzupełniać statyczne nazwy użytkowników i hasła z dodatkowym zabezpieczeniem. Oznacza to, że nawet jeśli hasła zostały nabyte, nie można ich ponownie wykorzystać ani sprzedać.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest zaprojektowane do pracy z portalem internetowym TSplus i aplikacją TSplus dla urządzeń mobilnych (klienci mogą używać tego samego kodu, jeśli jest to to samo urządzenie!). Wreszcie TSplus udostępnia to narzędzie jako dodatek: licencja jest ważna “na serwer”, co nie ma miejsca w przypadku innych rozwiązań “na użytkownika”dostępnych 2FA na rynku.

Translate »
HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com