W czasie gdy większość z nas wykorzystywała przerwę świąteczną, by zaczerpnąć nieco upragnionego wypoczynku, TSplus zaskoczył swoich klientów nową wersją TSplus Remote Work, zaledwie miesiąc po jej pierwszym oficjalnym wydaniu. Remote Work to najnowsze dzieło firmy TSplus, opracowane, by zaoferować szybkie w konfiguracji i atrakcyjne cenowo rozwiązanie dla biura domowego – tak bardzo niezbędnego w dzisiejszym pejzażu biznesowym. TSplus z dumą przedstawia TSplus Remote Work V2.0 – teraz z opcjonalnym uwierzytelnianiem dwuskładnikowym (Two Factor Authentication).

Praca z domu – wygodnie i bezpiecznie

Wiele firm, które z powodu epidemii zmuszone były do wysłania swoich pracowników do biur domowych, zauważyło już zapewne, że to, co jest bezpieczne dla pracowników, może nie być tak bezpieczne z punktu widzenia firmy i jej zasobów informatycznych.

Po pierwsze, utworzenie w pełni funkcjonalnego biura w domu nie zawsze jest procesem prostym. Jeśli nawet nie wymaga dużych inwestycji w sprzęt, często oznacza godziny instalacji i konfiguracji oprogramowania. Potem pojawia się konieczność udzielenia dostępu do firmowego serwera i aplikacji, co może być ryzykowne dla całej sieci. TSplus Remote Work został stworzony jako odpowiedź na te problemy – zawiera własny broker połączeń, który umożliwia oprogramowaniu tworzenie bezpośredniego połączenia między komputerem domowym a komputerem stacjonarnym w biurze, bez przekazywania połączenia osobie trzeciej. Ta bezpieczna Brama zapewnia prywatność danych przesyłanych między dwoma komputerami.

Bezpieczny portal internetowy umożliwia pracownikowi zdalny dostęp do sesji konsoli na jego własnym stanowisku roboczym w biurze i wykonywanie dowolnego zadania przy użyciu profesjonalnych narzędzi w znanym mu środowisku.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa portalu internetowego, ograniczając dostęp za pomocą dwuetapowego procesu weryfikacji na urządzeniu osobistym. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź stronę produktu. Jest to typowa funkcja dla każdego dostawcy usług w chmurze, zatem udostępnienie jej w portalu Remote Work było zabiegiem niezbędnym. Wraz z wersją 2 oprogramowania, wcieliliśmy to rozwiązanie w życie.

Po aktywacji 2FA proces przebiega tak samo, jak opisano w przewodniku użytkownika TSplus. 15-dniowy okres próbny zawarty jest w najnowszej wersji TSplus Remote Work dostępnej do pobrania.

Łatwa administracja siecią

Nowa wersja Remote Work przynosi również inne ulepszenia ułatwiające pracę administratorom sieci. Dostarczanie oprogramowania, które jest zarówno wydajne, jak i proste we wdrożeniu, jest jedną z podstawowych wartości w TSplus. Złożoność technologii nigdy nie powinna być widoczna dla użytkownika. W rezultacie Remote Work jest prosty w instalacji i konfiguracji, posługując się tym samym intuicyjnym interfejsem użytkownika, wspólnym dla wszystkich produktów TSplus.

Remote Work to opłacalna pod każdym względem metoda szybkiego i bezproblemowego przejścia do biura domowego. Bez potrzeby posiadania specjalistycznej wiedzy lub szkolenia.

Niektóre nowe funkcje mają za zadanie jeszcze bardziej uprościć zarządzanie Remote Work:

  • W przypadku wygaśnięcia licencji, narzędzie AdminTool automatycznie wyświetla wyskakujące okienko z ostrzeżeniem przy pierwszym otwarciu, z bezpośrednim dostępem do sklepu internetowego. Na karcie „licencja” pojawia się przycisk „Kup teraz”, więc administrator nie traci czasu na szukanie go online.
  • Po dodaniu nowej stacji roboczej do narzędzia Admintool można teraz szybko sprawdzić, czy połączenie z brokerem pracy zdalnej działa. Dzięki systemowi zielonych i czerwonych wskaźników wystarczy jedno spojrzenie na AdminTool, aby administrator zobaczył, które stacje robocze są prawidłowo podłączone.
  • Tymczasowy skrót „transferu plików” jest teraz tworzony automatycznie po uruchomieniu sesji Remote Work.

Wszystkie te zmiany można znaleźć w nowej wersji Remote Work i oczywiście… mamy w planach jeszcze więcej. Aby zaktualizować, odwiedź witrynę internetową.

Wraz z najnowszą wersją ukazał się film prezentujący TSplus Remote Work w miłym świątecznym klimacie. Trwa tylko minutę, i mimo iż okres świąteczny już za nami, zachęcamy do obejrzenia, bowiem daje on jasny wgląd w to, co może TSplus Remote Work! Obejrzyj:

Translate »