Praca z domu zapewnia firmom i pracownikom wiele korzyści, ale zarazem otwiera drzwi na poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa sieci. W jaki sposób organizacje mogą zminimalizować ryzyko cyberataków?

TSplus Remote Access oferuje skalowalny i niezawodny zdalny pulpit i możliwość udostępniania aplikacji. TSplus Remote Work zapewnia pracownikom bezpośredni dostęp do ich biurowego komputera. TSplus Advanced Security natomiast zadba o bezpieczeństwo.

Obecna pandemia wywróciła do góry nogami nasze plany i rzeczywistość na wiele sposobów. Wśród aspektów, które znalazły się w oku cyklonu gwałtownej transformacji znalazł się model pracy, który w krótkim czasie zaliczył konieczność masowego dostosowania do nowych warunków i przejścia milionów osób na pracę z domu. Zwiększona liczba pracowników pracujących zdalnie doprowadziła do dramatycznego wzrostu liczby firm oferujących pewną formę zdalnego dostępu dla swoich zespołów.

Każda strategia cyfrowej pracy z domu wiąże się z pewnym nieuniknionym ryzykiem. Personel IT może mieć trudności z zarządzaniem i zabezpieczaniem urządzeń osobistych używanych przez pracowników zdalnych. Naruszenia bezpieczeństwa mogą przybierać różne formy, w tym ataki na hasła typu brute-force i ransomware. Dlatego niezwykle ważne jest, aby firmy były świadome zagrożeń i podejmowały adekwatne środki ostrożności, zapobiegając cyberatakom na połączenia zdalnych użytkowników.

Silne hasło ma znaczenie – budowanie świadomości personelu

Wiele osób ma zwyczaj używania tych samych haseł na wielu różnych platformach, zarówno na urządzeniach osobistych, jak i firmowych. Chociaż ponowne używanie lub powtarzanie haseł może początkowo wydawać się wygodne, taka praktyka zwiększa jednak ryzyko włamania. Wiele urządzeń i systemów może zostać narażonych, gdy nieautoryzowany użytkownik uzyska dostęp do hasła. Personel IT i zespoły ds. bezpieczeństwa muszą podkreślać potrzebę używania przez pracowników silnych i unikalnych haseł.

W połączeniu z funkcją ochrony przed atakami Brute-Force, którą dysponuje Advanced Security, silne hasło jest pierwszym krokiem do bezpiecznego środowiska wirtualnego. Wdrożenie uwierzytelniania dwuskładnikowego Two-Factor Authentication lub certyfikatów bezpieczeństwa stron internetowych (SSL/TLS) to kolejne sposoby, pozwalające chronić firmę przed cyberatakami i naruszeniami bezpieczeństwa. Wszystkie te narzędzia są dostępne w pakiecie zabezpieczeń zdalnego dostępu TSplus.

Zapewnij dostęp i wgląd zespołom ds. Bezpieczeństwa Sieci

Niektóre zespoły ds. bezpieczeństwa nie mają wystarczającego wglądu w działania zdalnych użytkowników, co uniemożliwia im wykrywanie zaawansowanych zagrożeń lub identyfikowanie, kiedy przestępcy wchodzą do sieci z komputera użytkownika.

Odpowiedzią na ten problem jest Server Monitoring  TSplus. Server Monitoring  wykorzystuje prosty interfejs sieciowy, aby zapewnić administratorom – w czasie rzeczywistym – ważne informacje dotyczące stanu serwera i aktywności użytkowników. Łatwe do odczytania raporty i powiadomienia Administratora to zaledwie namiastka tego, w jaki sposób Server Monitoring ułatwi utrzymanie Twoich serwerów w najwyższej formie.

Od początku swojej historii, TSplus skupia się w oferowanych rozwiązaniach na pomocy swoim klientom wobec zagrożeń cyberbezpieczeństwa, zapewniając im zarazem najbezpieczniejszy system zdalnego dostępu na rynku. Wszystkie produkty TSplus są dostępne do pobrania jako w pełni funkcjonalne 15-dniowe wersje próbne.

Sprawdź witrynę TSplus.pl, aby dowiedzieć się więcej i pobrać bezpłatne oprogramowanie w wersji próbnej.

Translate »