fbpx

Październik od lat jest miesiącem poświęconym bezpieczeństwu cybernetycznemu. Wnioski płynące z ostatnich analiz mogą być jednak niepokojące dla wielu organizacji, bowiem sytuacja  jest obecnie bardzo ryzykowna. Ataki cybernetyczne są coraz częstsze, a branżą, która zdumiewająco często staje się celem tych ataków, jest branża medyczna. Niezależnie od tego, czy naruszenie jest spowodowane atakami ransomware, czy przyczyną zagrożenia jest słabo zabezpieczone połączenie pulpitu zdalnego, TSplus oferuje niezawodne i bezpieczne rozwiązanie dla systemu opieki zdrowotnej.

Szpitale i placówki służby zdrowia stały się łatwym celem hakerów, ponieważ pandemia spowodowała ogromne obciążenie tego sektora.

Według badań przeprowadzonych przez lokalny think-tank CyberPeace Foundation, od stycznia do listopada 2022 roku, jedynie w Indiach zarejestrowano prawie 1,9 miliona cyberataków na sektor opieki zdrowotnej. Niedawno międzynarodowa organizacja opieki zdrowotnej Keralty, wiodący system opieki zdrowotnej w Kolumbii, padła ofiarą ataku ransomware, który zakłócił działanie stron internetowych i operacji firmy i jej spółek zależnych.

Ze względu na powszechne wykorzystywanie zdalnego dostępu do centralizacji dokumentacji medycznej, systemów rezerwacji i faktur – co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa – większość ataków jest ukierunkowana na systemy internetowe z otwartymi portami RDP. Zwłaszcza te, w których włączony jest blok komunikatów serwera i usługi bazy danych, oraz te, które działają na starych platformach serwerowych Windows. Trojany i ataki brute force są również wykorzystywane do uzyskiwania dostępu do sieci i kradzieży danych pacjentów. Wszystkie te skradzione dane są potem sprzedawane w dark necie. Według raportu firmy Kaspersky, w ubiegłym miesiącu skradzione dane dotyczące firm z Afryki, Bliskiego Wschodu i Turcji kosztowały 2100 USD.

TSplus oferuje rozwiązanie, które łączy inteligentne technologie zdalnego dostępu i zaawansowaną ochronę dla bezpiecznego korzystania z Pulpitu Zdalnego w systemie Opieki Zdrowotnej.

Rozwiązanie do bezpiecznego zdalnego pulpitu i ochrony serwerów

TSplus zapewnia bezpieczne rozwiązania zdalnego pulpitu dla setek organizacji medycznych na świecie, umożliwiając tysiącom szpitali i klinik działanie na pełnych obrotach i oszczędność kosztów IT. Ponadto TSplus opracował unikalny program bezpieczeństwa cybernetycznego dla pulpitu zdalnego, zapewniające bezpieczeństwo zdalnych połączeń i danych udostępnianych w sieciach szpitalnych: Advanced Security.

Inteligentne rozwiązanie dla branży medycznej, niezawodne w czasach zwiększonego ryzyka

Za pomocą kilku kliknięć TSplus Advanced Security blokuje ataki na zdalny pulpit i serwery aplikacji dzięki niezawodnym funkcjom bezpieczeństwa, które zostały zespolone w jednym unikalnym narzędziu. Wśród tych funkcji znajdują się ograniczenia geograficzne, ochrona przed atakami brute force, ochrona przed oprogramowaniem ransomware, a nawet globalna ochrona przed podejrzanymi adresami IP, która za jednym zamachem blokuje ponad 600 milionów znanych adresów IP hakerów, już od pierwszego dnia użytkowania. Jest to najbardziej wszechstronny i atrakcyjny cenowo zestaw narzędzi do cyberbezpieczeństwa, jaki można znaleźć na rynku.

Pakiet oprogramowania TSplus można przetestować za darmo przez 15 dni.

Translate »