TSplus Advanced Security V5 oferuje najbardziej zaawansowane oprogramowanie do ochrony przed zintensyfikowanymi atakami Ransomaware

Wiosna już za oknem, tymczasem nasz zespół specjalistów TSplus nie próżnował mimo przesilenia wiosennego, pragnąc z przytupem zapoczątkować nowy sezon. Aby zapewnić naszym użytkownikom jak najbardziej wydajne i bezpieczne rozwiązania, wprowadziliśmy kilka wspaniałych ulepszeń do naszych produktów. Na dziś najważniejsze  usprawnienia dotyczą TSplus Advanced Security.

Zagrożenia sieci komputerowych stale ewoluują, cyberprzestępcy wciąż szukają nowych i coraz to bardziej przebiegłych sposobów na przełamanie barier ochronnych systemów, zwłaszcza korporacyjnych. Zdajemy sobie zatem sprawę, że nasze flagowe narzędzie bezpieczeństwa serwerów, TSplus Advanced Security musi nie tylko ewoluować, nadążając za zmieniającymi się zagrożeniami, ale też wyprzedzać wrogie działania.

Wraz ze wzrostem liczby pracowników, którzy pracują z domu na skutek pandemii, rośnie również fala ataków na protokół Remote Desktop Protocol. Aby jeszcze skuteczniej walczyć z tym zagrożeniem, ulepszyliśmy TSplus Advanced Security, aby zapewnić wydajne oprogramowanie zapobiegające atakom Ransomware. To oczywiście nie jedyna godna uwagi funkcja (w arsenale mamy jeszcze m.in.  Brute-force defender), jednak wobec zintensyfikowanej aktywności cyberprzestępców, którzy w upowszechnieniu się pracy zdalnej dostrzegli możliwość znacznego rozszerzenia przestrzeni swoich złośliwych działań, systemy chroniące zdalny dostęp i dane firmowe przed atakami z użyciem Ransomware, stały się najbardziej niezbędnym narzędziem bezpieczeństwa.

Dlaczego globalne przejście do Home Office stało się dobrodziejstwem dla cyberprzestępców

Zespół programistów TSplus z przyjemnością przedstawia jeszcze bardziej wydajną i niezawodną ochronę przed oprogramowaniem ransomware, przeznaczoną dla firm korzystających z pulpitu zdalnego!

Ponieważ rozwiązania pulpitu zdalnego, takie jak TSplus, dają możliwość zdalnego dostępu do serwerów lub stacji roboczych Windows, protokół ten jest obecnie szeroko stosowany w rozmaitych organizacjach.

W obliczu pandemii COVID-19, wiele firm musiało przejść na pracę zdalną, aby zachować ciągłość biznesową. To sprawiło, że RDP stał się popularnym celem cyberprzestępców. Ataki na RDP zaczęły gwałtownie rosnąć wiosną 2020 roku, kiedy coraz więcej organizacji zamykało swoje stacjonarne oddziały, a pracownicy na prędze organizowali home office. Cyberprzestępcy szybko to zauważyli. Po roku ten trend zintensyfikowania ataków na pulpity zdalne wcale nie słabnie.

Ataki ransomware nadal stanowią bardzo poważne zagrożenie. „Ransomware to jedno z największych zagrożeń z punktu widzenia cyberbezpieczeństwa” – powiedział John Davis, wiceprezes sektora publicznego w Palo Alto Networks.

Jak wykazują analizy rok 2020 przejdzie do historii cyberbezpieczeństwa jako rok eksplozji infekcji oprogramowaniem ransomware. Niepojącym trendem jest również przejście z modelu prostego ransomware do ataków łączonych, w których oszuści zdobywają dane, zanim je zaszyfrują. W tego typu przypadkach brak zapłaty okupu nie skutkuje zniszczeniem wykradzionych informacji, ale opublikowaniem ich w otwartych źródłach lub sprzedażą na specjalnych zamkniętych aukcjach.

Ransomware pozostaje skutecznym narzędziem w rękach cyberprzestępców, ponieważ wiele firm wciąż jest źle przygotowanych do sytuacji krytycznych związanych z bepieczeństwem danych. To skłania wiele ofiar do poddania się wymuszeniom okupu bitcoin w nadziei na otrzymanie klucza deszyfrującego potrzebnego do przywrócenia funkcjonowania sieci. Mimo świadomości tego, że takie działanie nie daje gwarancji odzyskania danych, zdecydowana większość firm padających ofiarą ataków ransomware kieruje się troską o niedopuszczenie do przestoju i spowodowanych tym strat.

Z powodu braku odpowiedniej ochrony i wiedzy potencjalnych poszkodowanych, trend związany z ransomware nie wykazuje oznak spowolnienia, a średni okup płacony cyberprzestępcom przez organizacje będące celem tych ataków w ciągu ostatniego roku niemal się potroił: ZDnet.com podaje, że wzrost ten wyniósł około 171% w latach 2019-2020, wpływając na wiele firm w Europie i Ameryce Północnej.

Ponieważ phishing za pośrednictwem email jest nadal popularnym sposobem infiltracji sieci przez cyberprzestępców, eksperci sugerują przeszkolenie pracowników w zakresie rozpoznawania zagrożeń. A dzięki odpowiedniemu programowi cyberbezpieczeństwa firmy mogą mieć pewność, że ich dane są bezpieczne.

Zainstaluj najbardziej zaawansowane oprogramowanie anty-ransomware dla pulpitu zdalnego

Aby przeciwdziałać rosnącej liczbie ataków, a także skutecznie stawić czoła zmieniającej się naturze istniejącego oprogramowania ransomware, ulepszyliśmy TSplus Advanced Security. Wszystko to, aby zapewnić najbardziej zaawansowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Najnowsza wersja dodatku bezpieczeństwa TSplus v5.3 zawiera ważne ulepszenia i poprawki zapewniające najlepszą ochronę przed atakami typu Ransomware.

Wraz z pojawieniem się wersji 5.3 Advanced Security zrobiliśmy kolejny potężny krok w kierunku zaawansowanego systemu bezpieczeństwa zdalnych połączeń. Wersja 5.3 zapewnia najlepszą widzianą dotąd ochronę przed oprogramowaniem typu Ransomware. Ponad 3500 definicji statycznych zostało dodanych do biblioteki chroniącej przed tymi złośliwymi atakami, ale to nie wszystko.

Najważniejszą nowością jest ogromna aktualizacja do Inteligentnego Zarządzania Analitycznego Advanced Security. System Analizujący to monitor behawioralny, który obserwuje aktywność plików na serwerze i reaguje na zagrożenia na podstawie interakcji plików z systemem oraz plików między sobą.
Oprócz nadania jeszcze bardziej inteligentnego wymiaru systemu, dodaliśmy drobne ulepszenia stabilności i jakości funkcjonowania w całej naszej linii produktów.

Silnik funkcji Ransomware Protection  został wzbogacony o ponad 3500 dodatkowych statycznych reguł wykrywania, co czyni go murem nie do sforsowania i skuteczną barierą przed oprogramowaniem typu ransomware, niezależnie od jego charakteru i trybu działania. Wykrywanie behawioralne zostało również znacznie ulepszone, zapewniając skuteczne filtrowanie i zabezpieczając dostęp użytkowników jedynie do uprawionych aplikacji. Bardziej wydajna implementacja sterownika gwarantuje, że sesja odzyskiwania może być zawsze otwarta w przypadku awarii systemu!

TSplus ma świadomość, że klienci oczekują najlepszej ochrony. Zaangażowanie w ciągły rozwój jest tym, co sprawia, że  TSplus Advanced Security jest zawsze o krok przed zagrożeniami, zamiast jedynie nadążać.

TSplus Advanced Security Kopie zapasowe i przywracanie uszkodzonych plików

Ransomware wysunął się wprawdzie na pierwszy plan w aktualnym pejzażu wojny o cyberbezpieczeństo, jednak nadal jedne z najczęstszych ataków na RDP to ataki typu brute-force. Dlatego ZDnet.com zaleca również ochronę usług pulpitu zdalnego za pomocą silnych haseł i uwierzytelniania wieloskładnikowego, a także poprawek bezpieczeństwa, które uniemożliwią atakującym wykorzystanie luk obecnych w zabezpieczeniach.

Wszystkie te funkcje oraz więcej są zawarte w najnowszej wersji TSplus Advanced Security i innych programach z gamy TSplus.

Zainstaluj najnowszą wersję TSplus Advanced Security i odkryj szeroki zakres działań zapewniających bezpieczeństwo sieci i serwerów.

Lub pobierz TSplus Remote Access i wypróbuj wszystkie dodatki bezpieczeństwa za darmo przez 15 dni:

  • TSplus 2FA
  • TSplus Server Monitoring
  • i więcej…

Śledź informacje w naszej dokumentacji produktów i aktualizacje Changelog, aby dowiedzieć się więcej!

 

⇒ Przeczytaj najnowsze informacje prasowe o TSplus:

Translate »