fbpx

Wskutek pandemii, która mocno dotknęła świat biznesu w ciągu ostatnich trzech lat, wiele organizacji musiało szukać rozwiązań umożliwiających pracę zdalną. Chociaż kryzys związany z COVID-19 wydaje się w większości regionów dobiegać końca, trend zdalny w dziedzinie pracy nie zwalnia.

TSplus był jednym z pierwszych dostawców oprogramowania, który zapewnił alternatywne rozwiązania do pracy zdalnej i czynimy to nadal.

Praca z dowolnego miejsca z wykorzystaniem zdalnego dostępu i portalu internetowego

Oprogramowanie zdalnego dostępu, takie jak TSplus, jest najlepszym środkiem umożliwiającym pracę zdalną. Zapewnia prosty sposób publikowania aplikacji biznesowych na centralnym serwerze lub w prywatnej chmurze. Pozwala też na dostarczanie tych aplikacji za pośrednictwem korporacyjnego portalu internetowego dostępnego dla wszystkich pracowników niezależnie od ich lokalizacji, urządzenia, systemu operacyjnego czy przeglądarki, z której korzystają.

Jest to idealne rozwiązanie dla pracowników zdalnych, którzy używają komputerów osobistych i tabletów do pracy z domu. Instalując TSplus Web Remote Desktop Client, firmy mogą udostępniać wszystkie swoje aplikacje w Internecie dla każdego typu urządzenia. TSplus Remote Access to rozwiązanie serwera terminali, które zawiera własny wbudowany serwer sieciowy i zapewnia klienta sieciowego HTML5 kompatybilnego z większością popularnych przeglądarek: Safari, Edge, Firefox, Opera, Chrome…

Administratorzy IT mogą z łatwością i błyskawicznie publikować aplikacje Windows i pełne zdalne pulpity w portalu internetowym, który można w pełni personalizować. Dowolnie dostosować do własnych potrzeb korporacyjnych można logo, obraz tła, rodzaj, kolor czcionki, i nie tylko. Eliminuje to problemy ze zgodnością systemów i oszczędza godziny spędzane na konfiguracji. I co istotne, niweluje konieczność kosztownych inwestycji na wdrożenie home office!

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, które stanowi główny problem, gdy pracownicy korzystają z urządzeń osobistych, często słabo zabezpieczonych, sesje można chronić za pomocą poświadczeń sieciowych (kod PIN lub e-mail), a połączenia są dobrze zabezpieczone za pomocą protokołu HTTPS i szyfrowania typu end-to-end. Za niewielką dopłatą dostępna jest również opcja uwierzytelniania dwuskładnikowego – 2FA.

Co więcej, TSplus Progressive Web App (PWA) można zainstalować na dowolnym urządzeniu i działa jako lokalna aplikacja zapewniająca bezpośredni dostęp do portalu internetowego. Dzięki uniwersalnej drukarce, która została niedawno zoptymalizowana pod kątem sesji HTML5, użytkownicy mogą z łatwością drukować lokalnie dowolne dokumenty. W razie potrzeby przycisk „Pomóż mi” umożliwia skorzystanie ze zdalnego wsparcia w sesji udostępniania ekranu z Zespołem Wsparcia TSplus.

Najprostszy sposób, by umożliwić pracę zdalną z dowolnego urządzenia

TSplus oferuje wieloplatformowe, obsługujące wiele urządzeń, łatwe w użyciu rozwiązanie na telefony komórkowe i tablety, bez konieczności instalowania sterowników po stronie klienta.

TSplus Remote Work jako alternatywne rozwiązanie pulpitu zdalnego dla pracowników zdalnych i hybrydowych

Dwa lata temu firma TSplus w odpowiedzi na kryzys spowodowany pandemią, opracowała specjalne oprogramowanie TSplus Remote Work, aby zapewnić bezpieczne, łatwe w użyciu i wdrożeniu rozwiązanie do pracy zdalnej dla firm i instytucji, które przy niewielkich budżetach i w krótkim czasie musiały dokonać przejścia na model pracy zdalnej .

Remote Work to wyjątkowe oprogramowanie pulpitu zdalnego, które działa jako Remote Gateway między komputerami, zapewniając bezpośredni zdalny dostęp do indywidualnych sesji konsoli pracowników na ich biurowej stacji roboczej. Zapewniając w ten sposób bezproblemową pracę z domu. Pracownik może połączyć się ze swoim komputerem biurowym z dowolnego urządzenia.

Program jest hostowany lokalnie lub w chmurze na pojedynczym serwerze sieciowym działającym jako brama pośrednicząca w połączeniach między zdalnymi użytkownikami a ich komputerami biurowymi. TSplus Gateway Broker zapewnia bezpieczeństwo zdalnych połączeń, przechodząc przez konfigurowalny portal internetowy z pojedynczym logowaniem.

Dzięki Remote Work firmy zyskują bezpieczne i niedrogie rozwiązanie umożliwiające globalizację pracy z domu.

A ponieważ ferie zimowe są tuż za rogiem, warto mieć świadomość, że istnieją pewne niezawodne rozwiązania pozwalające utrzymać produktywność w zaciszu domowym.

Zobacz nasze video:

 

Translate »