fbpx

Pandemia COVID-19 zmusiła wiele osób do rezygnacji z dotychczasowego modelu pracy w biurze firmy na rzecz systemu pracy z domu. Nie znaczy to jednak, że przedsiębiorstwa muszą całkowicie rezygnować z dotychczasowej strategii biznesowej. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiednich narzędzi, z których skorzystamy, zapewniając firmie elastyczność na optymalnym poziomie. Gama oprogramowań do zdalnego dostępu TSplus zapewnia rozwiązanie idealne na każdą potrzebę.

Niezależnie od tego, czy przyczyną jest postępująca globalizacja, czy aktualna pandemia COVID-19, faktem jest, że coraz więcej osób pracuje zdalnie. Chociaż korzyści z pracy zdalnej jest wiele, istnieją również wyzwania związane  lokalizacją użytkowników końcowych, których od serwera w siedzibie firmy dzielą nie tylko kilometry, ale czasem i strefy czasowe. Istnieje zatem konieczność przystosowania protokołów bezpieczeństwa do warunków pracy zdalnej, bowiem różnica dotyczy wówczas całej infrastruktury – od sieci po urządzenia końcowe.

Dobra wiadomość jest taka, że firmy mogą zapewnić swoim pracownikom odpowiedni poziom ochrony przy jednoczesnym utrzymaniu wydajności na tym samym poziomie, opracowując inteligentne strategie biznesowe dotyczące zdalnego dostępu.

Wydajność i bezpieczeństwo pracy zdalnej dzięki pakietowi oprogramowań TSplus

Cyberataki, próby włamań, kradzież danych, phishing i uzyskiwanie dostępu przez nieautoryzowanych użytkowników mogą mieć miejsce w dowolnym momencie, ale ryzyko jest większe, gdy personel prace zdalnie. Opracowanie silnej strategii zdalnego dostępu może pomóc w zapobieganiu naruszeniom bezpieczeństwa, niezależnie od rodzaju działalności.

Przed boomem na home office wiele organizacji korzystało z sieci i systemów z infrastrukturą bezpieczeństwa, która opierała się na VPN. Teraz firmy muszą zamiast tego stosować aplikacje do pracy zdalnej i zdalnego dostępu do danych. Pandemia spowodowała dość nagłą potrzebę przejścia na model pracy zdalnej, co sprawiło, że wiele organizacji mogło zbagatelizować wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa VPN. Większość firm postrzegała bowiem pracę z domu jako rozwiązanie tymczasowe.

Niestety wiele firm, bez większego zastanowienia nad ryzykiem i lukami w zabezpieczeniach, oparło swój protokół bezpieczeństwa na wykorzystaniu sieci VPN. Firma TSplus, zamiast polegać na rozwiązaniach z przeszłości, opracowała zestaw oprogramowań wykorzystujących nowoczesną technologię i przeznaczonych dla zdalnych pracowników lub biur hybrydowych. Remote Access, Remote Work, Advanced Security są w stanie zaspokoić potrzeby każdej firmy – niezależnie od jej wielkości – w zakresie rozwiązań zdalnego pulpitu i dostarczania aplikacji, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Błyskawiczna pomoc techniczna i zdalne sterowanie komputerem za pomocą oprogramowania TSplus Remote Support

Firmy muszą być zawsze przygotowane na potencjalne problemy techniczne i powinny robić wszystko, co w ich mocy, aby wspierać swoich pracowników bez względu na to, gdzie się znajdują. Pracując w domu, mogą oni potrzebować większej pomocy niż zwykle w sprawach takich, jak konfigurowanie wirtualnych obszarów roboczych i zarządzanie aktualizacjami oprogramowania. Korzystanie z urządzeń osobistych może utrudnić zespołom IT rozwiązywanie problemów, ponieważ nie zawsze są one wyposażone w narzędzia do zdalnego sterowania lub pomocy zdalnej.

Istnieje zawsze możliwość, że personel pobierze programy, które nie są kompatybilne lub nie są autoryzowane przez system firmy. Ponadto, takie pliki mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, które może zagrażać poufnym danym. Zatem, posiadanie dobrze przygotowanego help desku z możliwością zdalnego sterowania i instruowania użytkowników online jest nie tylko wskazane, ale wręcz konieczne. TSplus Remote Support umożliwia bezproblemową zdalną pomoc w czasie rzeczywistym, dzięki współdzieleniu ekranu i pełnej zdalnej kontroli urządzeń użytkowników końcowych.

Zapewnienie przepustowości sieci z TSplus Remote Access – Zarządzanie Przeciążeniem

Praca zdalna może oznaczać konieczność wzrostu przepustowości sieci, aby mogła ona pomieścić większą grupę użytkowników, routery, zapory, pasma, urządzenia NAT itd. Zasoby muszą mieć odpowiednią wielkość, aby zaspokoić wymagania obciążeń wszystkich użytkowników końcowych. Posiadanie wielu użytkowników jednocześnie podłączonych do tej samej sieci może prowadzić do wysokiego współczynnika współzależności. W połączeniu z siecią o nieodpowiedniej wielkości może to z czasem doprowadzić do pogorszenia wydajności, zwłaszcza podczas aktualizacji. Może to z kolei negatywnie wpłynąć zarówno na wydajność firmy, jak i na doświadczenia użytkownika.

TSplus stara się pomóc swoim klientom w opracowaniu skutecznych strategii zdalnego dostępu dla ich pracowników. Dlatego jego oprogramowanie zapewnia najbezpieczniejszy system zdalnego dostępu na rynku. Aby dowiedzieć się więcej o rodzinie produktów TSplus, odwiedź stronę tsplus.pl.

TSplus oferuje 15-dniową bezpłatną wersję do pobrania dla każdego ze swoich rozwiązań. Wypróbuj teraz.

 

Translate »